V rámci své činnosti realizuje CPPT projekty na podporu transferu znalostí a technologií. Od roku 2012 jsme realizovali projekty za cca 220 mil. Kč. V současné době běží projekt OP VVV iKAP 2 - Inovace ve vzdělávání a Train4EU+.
Vybudovali jsme Univerzitní inovační síť a získali možnost se intenzivně vzdělávat v problematice transferu díky projektu OP VVV.
V přímé souvislosti s tím se podařilo zajistit podporu pro navazující celouniverzitní projekt Rozvoj kapacit VaV UK, kde je jednou z klíčových aktivit rovněž zkvalitňování kapacit lidských zdrojů v oblasti transferu znalostí a technologií a mezisektorové spolupráce.
V období 2019-2022 jsme realizovali vzdělávací online kurz zaměřený na řízení projektů orientovaných na výzkum a sociální a technologické inovace. Kurz vznikl v mezinárodní spolupráci za podpory projektu ReSTI z programu Interreg.
U celkem 25 nápadů proběhlo ověření jejich komerčního potenciálu včetně ochrany duševního vlastnictví díky projektu GAMA (s podporou TAČR).
V navazujícím projektu GAMA 2 (2020-2022) bylo podpořeno 22 dílčích projektů na ověření komerčního potenciálu. Komercializace a hledání potenciálních obchodních partnerů je zajišťována dceřinou společností UK Charles University Innovations Prague, a.s.
Mezinárodní projekt univerzitní Aliance 4EU+ usiluje o excelenci v oblasti vzájemné spolupráce ve výuce, vzdělávání, výzkumu a správě zapojených univerzit.
iKAP 2 - Inovace ve vzdělávání - UKONČENO 10/2023
Projekt Implementace krajských akčních plánů II (IKAP II) realizuje Magistrát Hlavního města Prahy a na Univerzitě Karlově spadá pod Pedagogickou fakultu. Podaktivity "Podnikavost" se ujala Inovační laboratoř UK spadající pod Centrum pro přenos poznatků a technologií UK.
Rozvoj kapacit VaV UK (RKV II) - UKONČENO 6/2023
Celouniverzitní projekt na podporu zlepšení podmínek pro výuku spojenou s výzkumem a pro rozvoj lidských zdrojů v oblasti výzkumu a vývoje.
Projekt GAMA 2 - UKONČENO 12/2022
Program GAMA 2 Technologické agentury ČR se zaměřuje na podporu ověření výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje z hlediska jejich praktického uplatnění a na přípravu jejich následného komerčního využití či využití pro potřeby společnosti. Zaměřuje se tedy především na fázi proof of concept, tj. ověření konceptu. ► VÍCE
EReadyMonitor - UKONČENO 10/2022
Cílem projektu EReadyMonitor (Engagement Readiness Monitor) je zkoumat a zlepšovat prostředí pro spolupráci mezi vysokoškolskými institucemi (High Education Institutions) a podniky.
V4+WB Network of Research Managers and Administrators - UKONČENO 4/2022
Mezinárodní projekt financovaný grantem Visegrádského fondu zaměřený na posílení kapacity sektoru výzkumu a inovací v zemích Visegrádu a západního Balkánu.
Accelerate (CERIC) - UKONČENO 6/2021
Projekt v rámci programu Horizon 2020 podporuje dlouhodobou udržitelnost rozsáhlých výzkumných infrastruktur (RI). CERIC vytváří jednotný vstupní bod do vybraných předních výzkumných infrastruktur.
Projekt Univerzitní inovační síť - UKONČENO 1/2020
je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání. Projekt je zaměřen na rozvíjení Univerzitní inovační sítě Univerzity Karlovy prostřednictvím technologických skatů a koordinátorů přenosu poznatků.
Projekt Excellence-in-ReSTI - UKONČENO 10/2019
je realizovaný v rámci nadregionálního programu Interreg pro Dunaj s finanční podporou Evropské unie Fondy EFRR a IPA. Projekt je na podporu vytvoření vzdělávacího prostředí.
Projekt GAMA - UKONČENO 8/2019
je poskytován Technologickou agenturou ČR. Projekt je zaměřen na podporu procesu komercializace výsledků výzkumů a vývoje na Univerzitě Karlově.
Projekt OP PPR - Proof of Concept na Univerzitě Karlově - UKONČENO 12/2018
je financován z Evropských strukturálních a investičních fondů, Operační program Praha - pól růstu ČR. Projekt je zaměřen na ověření proveditelnosti a komerčního potenciálu výsledků výzkumu Univerzity Karlovy.
Podpora pre-seed aktivit UK mimo Prahu II. - UKONČENO 10/2015
je financován z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Navazuje na projekt pre-seed I. a dále ho rozvíjí.
Podpora pre-seed aktivit UK mimo Prahu I. - UKONČENO 6/2015
je financován z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Zaměřuje se na zvýšení úroveně ochrany duševního vlastnictví a komercializace výsledků VaV na mimopražských pracovištích Univerzity Karlovy s důrazem na oblast Molekulární biologie a biotechnologie.
Via Carolina je veletrh v oblasti inovací, smluvního výzkumu, transferu technologií a celoživotního vzdělávání. Univerzita Karlova interaktivní formou nabízí příležitosti využít výsledky výzkumu, expertní i přístrojové kapacity externím partnerům. První ročník veletrhu Via Carolina proběhl v květnu 2017. Druhý ročník pak v roce 2019.
Projekt Juniorská univerzita (JUK)
je v rámci aktivit pro veřejnost uskutečňován Centrem celoživotního vzdělávání. Cílem projektu JUK je představit středoškolským studentům, v čem je univerzita jedinečná a rozmanitá a jaké vzdělání jim může nabídnout.
Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy
Adresa kanceláře:
Petrská 1180/3
110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 491 255
E-mail:
Korespondenční adresa:
Ovocný trh 560/5
116 36 Praha 1
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
Spojte se s námi na LINKEDIN