2023

Setkání nad propastí Mezi generacemi. Perspektivy a porozumění

https://medium.seznam.cz/ Karina Kazarina 16. 5. 2023

"V rámci nedávného eventu „Mezi generacemi“ se konaly dvě panelové diskuze, které se zaměřovaly na mezigenerační perspektivy v oblasti duševního zdraví a života ve světě médií. A aby toho nebylo málo, na závěr bylo společné posezení u ohně s kytarou.

Dnešní rychlý vývoj technologií a změny ve společnosti přinášejí nové výzvy a příležitosti pro různé generace. Experti z různých oborů v rámci panelové diskuze představili své názory a zkušenosti a společně s účastníky se snažili porozumět tomu, co nás spojuje a co nás rozděluje, a jak s tím můžeme pracovat. Součástí akce bylo také prozkoumání mezigeneračních mýtů a stereotypů."


Event Mezi generacemi vznikl v rámci kurzu Živá laboratoř spolupráce, který na Univerzitě Karlově pořádá 

Centrum pro přenos poznatků a technologií.


Celý článek si můžete přečíst ZDEStudenti všude, majáles bude. Ať žije nová královna!

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Helena Zdráhalová  2. 5. 2023

"Během svátečního odpoledne a večera se pak v Kampusu Hybernská konaly koncerty studentských kapel, divadelní představení, workshopy, diskuze a autorská čtení. Zájemci si mohli také opravit počítač v rámci dílny Potřebnej počítač, vnitřní nastavení si mohli pak zlepšit díky studentům kurzu Živá laboratoř spolupráce organizovaného Centrem pro přenos poznatků a technologií UK. V několika blocích si účastníci jejich programu mohli vyzkoušet arteterapii, muzikoterapii, jógu nidra a aplikovanou improvizaci. V areálu kampusu se prezentovaly také různé studentské spolky spojené s UK."


Celý článek si můžete přečíst ZDETrauma z porodu: Map the System má českého vítěze

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Helena Zdráhalová  26. 4. 2023

Jste připraveni změnit svět? Tuto otázku vetkli do podtitulu mezinárodní soutěže Map the System její zakladatelé na Oxfordské univerzitě. Už podruhé tuto výzvu vyslyšeli také studenti a studentky napříč fakultami UK, kteří se od října pod patronací Centra pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT UK) učili komplexně přistupovat k hledání řešení různých problémů společnosti. Do mezinárodního semifinále soutěže Map the System vyšle Karlovka tým, jenž se svým projektem Trauma a porod v ČR uspěl v republikovém kole soutěže. Konalo se v úterý 25. dubna v Kampusu Hybernská.


Celý článek si můžete přečíst ZDECo se skrývá v jádru problému?

prirodovedci.cz • Veronika Rudolfová  26. 4. 2023

Na Univerzitě Karlově je soutěž úzce propojena s dvousemestrálním kurzem, který systémové myšlení představuje a uvádí do praxe. Studenti si vyberou téma i kolegy, se kterými následně v průběhu celého roku mapují a zpracovávají konkrétní projekt. Pro pochopení jednotlivých aktérů a souvislostí si vytvoří tzv. mapu problému a sepíšou písemný výstup. 

Profesor Jan Černý, člen odborné poroty a spoluzakladatel nového multioborového studijního programu Science na Přírodovědecké fakultě UK, vyzdvihl nástup systémového myšlení a zkoumání složitých sítí: „Lidé se rodí jako zvědavci a chtějí rozumět světu. Nerodí se jako biologové nebo chemikové. Proto je v dnešní době důležité přemýšlet komplexně.“ Důležitost systémové myšlení a nadšení studentů vypíchl i docent Vladimír Krylov, proděkan pro vědu, výzkum Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.


Celý článek si můžete přečíst ZDE, článek vyšel také na natur.cuni.cz ZDEDo českého finále prestižní oxfordské soutěže Map the System postoupili studenti z FF UK

Web ff.cuni.cz • redakce  13. 4. 2023

Finále druhého ročníku soutěže se uskuteční v pondělí 25. dubna 2023 od 16:00 v Kampusu Hybernská a online. V rámci večera představí soutěžní týmy velmi aktuální společenská a environmentální témata, která zpracovávaly, a proběhne diskuse s publikem. Ve třech z pěti týmů jsou studenti z FF UK, ten vítězný bude reprezentovat Univerzitu Karlovu na mezinárodní úrovni.


Celý text si můžete přečíst ZDEStudent event caps new course on humanitarian aid

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Jan Velinger 16. 1. 2023

The Centre for Knowledge and Technology Transfer at CU brings together experts and students from different faculties and fields. Interdisciplinary approaches can inspire new solutions in practice. Last week, the centre hosted an event capping a successful new course - in its first inception or test or pilot run - called Innovation in Humanitarian Aid. Forum was there.


Celý text v AJ si můžete přečíst ZDE


Poslední změna: 2. červen 2023 15:28 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy


Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 491 255

E-mail:

Kontakty na tým


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Spojte se s námi na LINKEDIN


Jak k nám