2024

Marie Dohnalová: Studenti budou mít možnost setkat se s lidmi, kteří žijí sociálním podnikáním

web www.fhs.cuni.cz • Alena Ivanova • 26. 2. 2024

Koncem listopadu Fakulta humanitních studií podepsala Memorandum o spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a Centrem pro přenos poznatků a technologií UK. Jedním z prvních výstupů dohody je aktualizovaný povinně volitelný předmět Projekt sociálního podniku, který startuje již v tomto letním semestru. Představila nám ho Marie Dohnalová, garantka předmětu a zakladatelka studijního programu Studia občanské společnosti. Zatímco dostávala maily se žádostmi o zápis předmětu nad limit, ptali jsme se jí na změny, přínosy a jedinečnost předmětu, její vize a příběhy absolventů studijního programu, který vede.


Celý článek najdete ZDE.Podnikavost na UK: Jak přetavit nápady do praxe

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Jitka Jiřičková • 30. 1. 2024

„Jsme tu pro všechny studenty a studentky UK, kteří chtějí držet krok s rychle se měnícím světem. Podporujeme mladou generaci vědců, aby se nebáli realizovat své nápady a učili se zhodnocovat výstupy své vědecké činnosti v praktickém životě. Dokážeme jim k tomu poskytnout know-how a efektivní nástroje,“ říká Veronika Haissingerová, která má na starosti téma podnikavosti v rámci Centra pro přenos poznatků a technologií UK.


Celý článek najdete ZDE.


Tiskové zprávy:

Díky spolupráci MPSV a Univerzity Karlovy se zavádí do výuky nový předmět s názvem „Projekt sociálního podniku“

ceske-socialni-podnikani.cz • MPSV ČR, FHS UK, CPPT UK • 18. 1. 2024

V návaznosti na podepsané Memorandum o spolupráci mezi Ministerstvem práce a sociálních věcí, Centrem pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy (CPPT UK) a Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy (FHS UK) ze dne 13. listopadu 2023, se mohou studující na FHS UK v letním semestru probíhajícího školního roku 2023–2024 v předmětu „Projekt sociálního podniku" seznámit s praktickými poznatky z oboru. Přijdou také do kontaktu s českými sociálními podnikateli nebo navštíví vybraný sociální podnik, čímž si doplní a rozšíří své znalosti.


Celou zprávu najdete ZDE.


Poslední změna: 29. únor 2024 17:11 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy


Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 491 255

E-mail:

Kontakty na tým


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Spojte se s námi na LINKEDIN


Jak k nám