2020

České boty Prabos můžete obout i do pouště

ceskenovinky1.eu Andrea Burgerová 16. 3. 2020

"Na půdě nejstarší české univerzity se minulý týden odehrálo historicky první předání prestižní ochranné známky Prověřeno v poušti, kterou právě Karlova Univerzita uděluje. Získala ji firma Prabos, která (...) se zaměřuje především na pracovní a vojenskou obuv. Kromě bezpečnostních složek České republiky ji obouvá například Makedonská policie či německý Bundeswehr." Celý článek si můžete přečíst ZDE.
V českých botách Prabos můžete vyrazit i do pouště

lifestylenews.cz 14. 3. 2020

"Znáte českou obuvnickou firmu Prabos? Její počátky spadají do doby před 160 lety a kromě nadšených cestovatelů nabízí kvalitní a spolehlivou obuv například bezpečnostním složkám České republiky. Nyní má na svém kontě další zajímavý počin. Její model obstál v extrémních podmínkách českého archeologického výzkumu v Abúsíru a expedic v Nubii. Získal tak ochrannou známku Prověřeno v poušti, kterou uděluje Karlova Univerzita." Celý článek najdete ZDE.Univerzita Karlova poprvé udělila ochrannou známku Prověřeno v poušti

vedavyzkum.cz Sabina Ali 13. 3. 2020

" (...) Při kontaktu s komerčním prostředím a přenosu poznatků do praxe pomáhá nejen Filozofické fakultě Centrum pro přenos poznatků a technologií (CPPT), které bylo nápomocné i při realizaci ochranné známky Prověřeno v poušti.

„Univerzita Karlova má 17 fakult, pro jakýkoli externí subjekt může být složité zjistit, na koho se má obrátit. Právě z toho důvodu je tu Centrum pro přenos poznatků a technologií, které je prvním kontaktním bodem pro externí subjekty. Na každé fakultě máme inovačního skauta, který danou fakultu velmi dobře zná. Díky tomu jsme schopni velmi rychle a efektivně propojit jakéhokoli partnera z aplikační sféry s tím pravým vědeckým týmem Univerzity Karlovy,“ poznamenal zástupce ředitelky CPPT Jiří Valach. (...)" Celý článek najdete ZDE.
Excellence-in-ReSTI: Naučte se řídit výzkumný projekt

iForum: Online magazín Univerzity Karlovy Jana Rydlová • 17. 1. 2020

"Program Excellence-in-ReSTI má ambici přinášet komplexní informace a praktické rady týkající se řízení projektů v oblasti vědy a inovací na jednom místě. „Na nejnovější trendy v inovačních přístupech, které jsou orientované na člověka a udržitelnost, se zaměřují kurzy v modulu nazvaném Innovation in the Business Context. V dalším modulu se zase dozvíte více o možnostech a principech přenosu poznatků z oblasti sociálních a humanitních věd,“ popisuje kurz Excellence-in-Resti Jiří Valach, jeden z věcných garantů projektu a zástupce ředitelky Centra pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy." Celý článek najdete ZDE.Poslední změna: 16. březen 2020 10:41 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzita Karlova

Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: 224 491 255


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Další kontaktyJak k nám