30. listopadu 2018

Při příležitosti konání veletrhu Techinnovation jsme se v Singapuru setkali s vedením společnosti MSD IT.

CPPT UK využilo příležitost k prezentaci vybraných technologií z katalogu inovačních příležitostí a na mezinárodním veletrhu TechInnovation (https://www.techinnovation.com.sg/) navázalo kontakty se zástupci nadnárodních společností. Veletrh byl koncipován tak, aby zde našli to pravé jak zkušení exportéři, tak začínající inovátoři, kteří teprve hledají cestu na asijský trh.

Na hlavním pódiu Evžen Ondráček a Barbara Lamolinara prezentovali technologii doc. Hrabáka, detekce rezistence antibiotik, a na stánku ukázali naší širokou nabídku z katalogu služeb.

Účastnili jsme se nejen akce TechInnovation, ale také jsme zorganizovali navazující setkání s představiteli kompletního inovačního ekosystému v Singapuru. Jednali jsme s IP Academy, kde nám představili vzdělávací systém a ukázali úspěchy tamních firem. Navštívili jsme Singapurskou univerzitu sociálních věd (SUSS) a univerzitu technologickou a designu (SUTD). Projednali jsme budoucí zapojení singapurských studentů ve vzdělávacím kurzu "Management vědy a inovací". Velice důležitá byla též schůzka s nadnárodní společností MSD IT, při které ředitelka Singapore MSD IT Hub Julie Olszewski představila místní inovační ekosystém a spolupráci s univerzitami.