7. listopadu 2022

Tým Czech boys i se studentkou Adélou Hojgrovou z Univerzity Karlovy míří do finále i-Days ve Vídni

4. 11. 2022 se v prostorech Kampusu Hybernská uskutečnil už 4. ročník EIT Health Innovation Day v České republice, v rámci kterého se potkávají studenti vysokých škol a mladí lidé ze startupů a odborníci z oblasti zdravotnictví. Akce byla určena pro lidi napříč obory a univerzitami a zúčastnilo se jí i několik zástupců z Univerzity Karlovy.

Studenti se v rámci hackathonu zabývali v týmech tématy:

• Jak můžeme pacienty motivovat, aby o sebe lépe pečovali?

• Jak kontrolovat pacienty na dálku?

• Jak zlepšit kvalitu stravování v nemocnicích?

• Jak můžeme vyřešit bolesti hlavy, kterým čelí velcí dárci?

Na konci dne odborná porota vyhodnotila, že si se zadaným tématem nejlépe poradil tým "Czech Boys", který se zabýval výzvou "Jak kontrolovat pacienty na dálku?".

Členkou tohoto týmu byla i Adéla Hojgrová, studentka oboru všeobecné lékařství z Univerzity Karlovy. "Této akce jsem se zúčastnila, protože mě lákalo dozvědět se něco o Design thinkingu. Studuji všeobecné lékařství na UK a o této metodě jsem nikdy předtím neslyšela. Zajímá mě vše, co se týká inovací a toho, co může zdravotnictví v budoucnu posunout kupředu," shrnula Adéla svou motivaci k přihlášení do hackathonu.

Interdisciplinární tým "Czech boys" společně s Adélou nyní míří do evropského finále, které se bude konat 24. a 25. listopadu 2022 ve Vídni, kde se sejdou nejlepší týmy z ostatních evropských zemí.

Celý článek o hackathonu včetně fotogalerie najdete ZDE.