20. dubna 2021

Soutěž Nakopni Prahu zná své finalisty - hned 2 týmy se účastní letošní Inovační laboratoře UK

9. 4. 2021 proběhlo semifinále inovační soutěže Nakopni Prahu II. a my máme velikou radost, protože hned dva týmy, které v současné době procházejí Inovační laboratoří UK postoupily do finále - Studenti PRO lékaře (2. LF a FSV) a SenEDU (PřF a MMF).

Do finále, které se uskuteční 26. 6. 2021, se probojovalo celkem 13 týmů a více se o nich můžete dozvědět na webu Nakopni Prahu ZDE.

A s jakými inovacemi jdou do soutěže týmy z IL?

Studenti PRO lékaře

• Tým je složený ze studentů 2. lékařské fakulty a Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy

• Trápí je snadné šíření nepravdivých a zavádějících informací o očkování (i dětském), kvůli kterému narůstá počet rodičů a osob odmítajících očkování.

• Chtějí pomoci lékařům a poskytnout jim odborně podložené informace ve formě přístupné laikům.

Více o nápadu se dozvíte v přihlášce ZDE.

SenEDU

• Tým se skládá ze studentů Přírodovědecké a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy

• Projekt má za cíl zmírnit následky pandemie ve dvou oblastech zároveň: vzdělávání dětí a osamocení seniorů. Nabízí jednoduchou platformu zprostředkovávající bezplatné doučování. Proti běžnému přístupu spojuje skupiny, které by k sobě jinak obtížně hledaly cestu - studenty a seniory.

Více o nápadu se dozvíte v přihlášce ZDE.