12. března 2015

Management vědy a inovací

Ve středu 25. února 2015 byl úvodním seminářem úspěšně zahájen pilotní běh volitelného předmětu „management vědy a inovací“. CPPT tento předmět připravilo ve spolupráci s předními odborníky na oblast projektového managementu, managementu vědy a transferu technologií s cílem nabídnout studentům všech fakult UK jednotnou výuku dané problematiky. Předmět kombinuje prezenční semináře s distančními moduly a využívá moderní výukové prvky, jako jsou webináře, výuková videa nebo myšlenkové mapy. Studenti se mimo jiné dozvědí, jak postupovat při přípravě projektu, osvojí si základy komunikačních dovedností a získají znalosti z oblasti legislativního minima nebo informace o úskalích inovačního podnikání.

Úvodního semináře, jehož tématem byl management znalostí, inovace a inovační a VVI scéna, se zúčastnilo zhruba sto zájemců z řad studentů a zaměstnanců UK, kterým jsou distanční moduly MVI nabízeny jako program celoživotního vzdělávání. Další prezenční seminář bude věnován praktické přípravě vlastního projektu a proběhne opět ve středu 25. března 2015 v Modré posluchárně FF UK.

Více informací o předmětu najdete na samostatné stránce.