12. prosince 2017

Studentský event Start up, Show up na ČVUT podpoří rozvoj podnikání a startupů

Dne 15.12.2017 ve 13:30 hodin proběhne na FELu, ČVUT v místnosti: T2: C3-132, studentská akce na podporu startupů a podnikání za podpory ČVUT a dalších: Start up, Show up. Bude se jednat o cca 20-ti minutové prezentace + otázky a diskuze na téma: startupy, podnikání, inovace, technologie a jak uspět i překonávat neúspěchy (tzv.“fuck ups“) ve startupovém businessu Jednotlivé startupy a inkubátory představí svůj příběh, své činnosti, rady ze startup scény, praktické tipy i skutečné programy, které mohou pomoci převést myšlenku do reality.

Vstup je zdarma a akce se bude konat kompletně v anglickém jazyce.

Představí se zástupci soukromé, univerzitní i státní sféry.

A to sice:

AI Startup Incubator nabídne pohled do vývoje startupů zabývajících se umělou inteligencí, kam se AI ubírá, jak je na tom Česká Republika a zahraničí, co můžeme a nemůžeme od AI businessu a startupů čekat. Máme se umělé inteligence obávat? Koho vlastně AI Startup Incubator podporuje a koho hledá? To všechno se dozvíte od CSO Inkubátoru – Jana Romportla.

CzechInvest vysvětlí, jak pomáhá start-upům s podnikáním. V rámci toho představí projekty CzechStarter, CzechAccelerator, CzechDemo, CzechMatch a vesmírný inkubátor ESA BIC Prague. Ze služeb, který je schopný poskytnout, zmíní ve zkratce vše od mentoringu až po výjezdy do zahraničních destinací jako je Silicon Valley, New York, Singapur a Londýn.

Caara.cz představí svůj inovativní způsob prodeje ojetých vozů. „Prodat auto, koupit káru“, to je claim Caara.cz. Jak to všechno funguje, jaká byla cesta z „korporátu“ k vlastnímu startupu a že to není vždycky procházka růžovou zahradou, vylíčí zakladatel Jan Veselý.

InQbay CVUT (+ studentské startupy) v čele s Martinou Jaklovou objasní, že nejsou otevřeni jen pro studenty, ale pro širokou škálu perspektivních subjektů - viz motto „where science meets business“. Jak tedy pomáhají průkopníkům nových řešení, postupů a technologií k úspěchu? Dozvíte se to od Martiny i z první linie, slovo zde totiž budou mít i startupy z ČVUT, které z inkubátoru vzešly.

Proč to děláme?

„Máme pocit, že v univerzitním prostředí je stále malá podpora, motivace a nedostatek organizovaných informací pro studenty (a nejen je), aby mohli začít podnikat, místo toho, aby třeba začali pracovat pro velké korporace. Prostřednictvím těchto inspirativních prezentací bychom chtěli nabídnout bližší pohled na začínající a perspektivní startupy, co, jak a proč dělají, co v tom vidí za smysl a že realizování vlastních projektů nemusí být tak nedostupné, jak se může zdát,“ říká organizátorka Kristýna Nedvědová.

Událost můžete sledovat na Facebooku a účast potvrdit zde.

Kontakt:

Kristýna Nedvědová