11. října 2017

Odstartoval 3. ročník Juniorské univerzity

Na konci října odstartoval 3. ročník Juniorské univerzity, který je rozdělený na dvě zaměření, a to přírodovědně-lékařské a humanitně-společenské.

Program Juniorská univerzita na Univerzitě Karlově realizuje Centrum celoživotního vzdělávání. Program je určen pro studenty středních škol. Je uskutečňován formou přednášek témata přednášek jsou průřezová podle zaměření jednotlivých fakult a jsou přizpůsobená věku studentů SŠ.

Mgr. Otomar Sláma a Mgr. Jiří Valach přednášeli za Centrum pro přenos poznatků a technologií na téma "Jak akademici podnikají". Téma se týkalo otázek Co dělat, když něco vynaleznu? Jak je to s těmi patenty? A dá se vůbec dělat na univerzitě byznys? Jejich odpověď zněla "Ano – dá!".

Cíle bylo ukázat mladým studentům, jak proměnit nápady v realitu a jak se dá na univerzitě podnikat. Studenti si mohli vyslechnout příklady z praxe a také si vyzkoušet tvorbu svého bussines plánu.