25. května 2017

Ve dnech 23. a 24. května 2017 se uskutečnil veletrh inovačních příležitostí pod názvem Via Carolina.

Veletrh Via Carolina, který připravilo Centrum pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT UK), byl věnován inovačním příležitostem a možnostem spolupráce univerzity a aplikační sféry. Návštěvníkům z řad privátního sektoru, veřejné správy, ale i široké veřejnosti byly interaktivní formou představeny konkrétní nabídky spolupráce s výzkumnými týmy Univerzity Karlovy.

Celé úterý 23. května 2017 byly prostory Karolina (Ovocný trh 3, Praha 1) věnovány prezentaci výzkumných služeb a výsledků vědecké práce, ukázkám nových technologií a produktů již uplatněných na trhu. Návštěvníci také viděli přístroje a prototypy, které si mohli sami vyzkoušet. Akce také zahrnovala bohatý doprovodný program s možností zúčastnit se veřejně přístupné interní soutěže projektů Proof of Concept, workshopu se zahraničním expertem pro oblast transferu technologií a přednášek o ochraně duševního vlastnictví. Shlédnout mohli příklady námětů z akademického prostředí, které se úspěšně uplatňují na trhu a další zajímavosti. Zároveň byl představen nově vzniklý Katalog celoživotního vzdělávání pro aplikační sféru.

Během středy 24. května byly zpřístupněny návštěvníkům vybraná vědecká pracoviště UK, která odborné služby nabízí.