9. prosince 2016

V Brandýse proběhlo další setkání Univerzitní inovační sítě UK

Ve středu 30. listopadu 2016 proběhlo v Brandýse nad Labem již třetí setkání technologických skautů a koordinátorů přenosu poznatků Univerzity Karlovy uspořádané Centrem pro přenos poznatků a technologií UK. Cílem setkání bylo informovat se vzájemně o dění v CPPT a na fakultách, projednat plánované aktivity v rámci získaného projektu Univerzitní inovační síť Univerzity Karlovy a představit nově vytvořený Katalog služeb UK.

Setkání se zúčastnili zástupci téměř všech fakult a součástí UK. V dopolední části pracovníci CPPT podali informace o projektu Univerzitní inovační síť a dalších současných i plánovaných projektech, představili Katalog služeb a také způsob, jak s Katalogem pracovat a prezentovat jej. Externí spolupracovnice CPPT Kristýna Schinnenburgová zajímavě pohovořila o oblasti transferu technologií v Německu, Velké Británii, USA a v ČR a provedla jejich vzájemné srovnání.

Odpolední část patřila zástupcům fakult a součástí, každý z nich měl krátkou prezentaci o aktuálním dění. Jako poslední vystoupili se svou případovou studií studenti UK a zároveň zakladetelé firmy Frusack, aby se podělili o své zkušenosti s podnikáním.

Jednotlivé prezentace naleznete zde:

Univerzitní inovační síť

GAMA