18. listopadu 2016

Chcete vědět víc o přenosu znalostí a technologií? Přijďte na Přírodovědeckou fakultu

Na Přírodovědecké fakultě UK proběhne ve dnech 25. - 27. 11. 2016 tradiční cyklus přednášek nazvaný Úvod do přenosu znalostí a technologií. Jedná se o předmět, jehož cílem je seznámit studenty s oblastí přenosu znalostí a technologií v prostředí univerzity s důrazem na praktické využití získaných znalostí. Přednášky jsou zasazeny do kontextu a podmínek na Univerzitě Karlově včetně seznámení s činností a portfoliem služeb Centra pro přenos poznatků a technologií UK.

Jako hosté se svými příspěvky vystoupí: Mgr. et Mgr. Hana Kosová (ředitelka CPPT UK), Mgr. Hana Křepelková (Central European Data Agency, absloventka PřF, zabývá se tvorbou projektů v oblasti inovací), Ing. Eva Křováková (Úřad průmyslového vlastnictví - případy z praxe ochrany duševního vlastnictví, prohledávání patentových databází), Ing. Naďa Koníčková (Technologické centrum AV ČR, evropské programy a podpora inovací), Prof. Ing. Martin Fusek, CSc. (ředitel IOCB TTO s.r.o.) - Technologický transfer při vývoji nových léčiv - zkušenosti ÚOCHB AV ČR, RNDr. Ing. Jaromír Zahrádka, PhD. (IOCB TTO s.r.o., absolvent PřF, oceňování technologií, tržní hodnota výzkumného projektu), a RNDr. Kateřina Hartvichová (INVENTIA s.r.o., patentová zástupkyně, absolventka PřF, příprava patentové přihlášky, zkušenosti z praxe).

Harmonogram přednášek ke stažení naleznete zde .