6. června 2016

Akce "Vědci potkávají firmy" v režii CPPT se setkala s pozitivním ohlasem

V úterý 24. května 2016 se ve Faustově domě na Karlově náměstí v Praze uskutečnila "speed dating" akce na téma Life sciences and Medical devices, první akce svého druhu uspořádaná CPPT UK. U čtyř kulatých stolů se potkalo 12 zástupců výzkumných týmů z Univerzity Karlovy v Praze (osm z Přírodovědecké fakulty a po dvou z Matematicko-fyzikální fakulty a 3. lékařské fakulty) a 9 zástupců firem.

Po úvodním slovu zahájil podvečerní setkání dr. Jiří Heřmánek prezentací na téma aktuální trendy a výzvy současného biomedicínského výzkumu. Poté mohlo začít samotné seznamování. Každý účastník u kulatého stolu měl k dispozici dvě minuty na představení své činnosti, toho, co hledá a co může případným partnerům nabídnout. Za podpory moderátorů se během 15 minut představili všichni účastníci u každého stolu. Takto proběhlo 5 kol u kulatých stolů, u kterých se seznámili všichni přítomní. Tím však prostor pro navazování nových kontaktů neskončil. Po druhém kole a posledním kole mohli účastníci využít neformální atmosféry u dobrého vína a občerstvení k dalšímu seznamování či k hlubšímu poznání.

Cílem akce, za jejíž organizací stojí technologičtí skauti z Přírodovědecké fakulty UK, bylo zvýšit potenciál vzniku nových partnerství mezi akademickou a aplikační sférou a položit tak dobrý základ pro další podobná setkání a užší spolupráci s firmami. Podle kladných referencí účastníků lze soudit, že se akce vydařila:

„Velmi záslužná networkingová akce :-)“

„Akce byla po organizační stránce skvěle zvládnutá a setkání probíhalo v přátelském duchu.  Odnesla jsem si několik zajímavých kontaktů a minimálně jeden tip na hlubší spolupráci. Doporučuji.“

„Dobrá práce, posun vpřed.“

Další informace včetně přehledu zúčastněných firem a vědeckých týmů a také fotografie z akce "Vědci potkávají firmy" najdete na následující stránce: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/veda-a-vyzkum/prenos-poznatku-a-technologii/vedci-potkavaji-firmy-aneb-navazujeme-nova-partnerstvi