17. března 2016

Již pošesté se v Nice a v Turíně uskuteční letní škola podnikání pro studenty

European Innovation Academy (EIA) vznikla před šesti lety za účelem nabídnout studentům možnost vyzkoušet si založit svůj vlastní startup, poznat blíže svět podnikání a seznámit se se všemi úskalími, která je při rozjezdu startupu potřeba překonat. Jedná se o třítýdenní intenzívní program, který byl vytvořen ve spolupráci s University of California v Berkeley, Stanford University a Google. EIA probíhá v červenci v Nice a v Turíně a každoročně se jí účastní několik set studentů z celého světa. Možnost přihlásit se a získat nové zkušenosti a přátele mají i studenti všech ročníků Univerzity Karlovy.

Přednášejícími a mentory jsou profesoři z univerzit v Berkeley a Stanfordu a odborníci z předních světových firem, jako jsou Google nebo IBM. Studenti pracují v pětičlenných týmech a během tří týdnů mají možnost dovést svůj nápad až ke vzniku skutečného startupu.

EIA nabídla slevu na školném pro studenty Univerzity Karlovy. Výše školného pro studenty UK tedy činí 1099,- EUR a přihlásit se je možné až do 1. června 2016.

Více informací o letní škole naleznete na stránce www.inacademy.eu .