4. listopadu 2015

Pracovníci CPPT učí podnikat

V rámci projektu Juniorské univerzity připravili zaměstnanci CPPT dvě přednášky na téma podnikání akademiků. Studenti obdrželi dárkem upomínkové předměty a byli seznámeni s problematikou, kterou se technologický transfer zabývá. Kromě jiného vystoupili i skuteční akademičtí podnikatelé, kteří se podělili o své životní příběhy a zkušenosti. Studenti si dále na vlastní kůži ve skupinkách vyzkoušeli tvorbu podnikatelského záměru a sami si, pod dohledem pracovníků CPPT, analyzovali možná úskalí jejich nápadu. Nakonec se posluchači dozvěděli o studijním předmětu Management vědy a inovací, který připravilo CPPT. Přednáška byla vždy zakončena nabídkou navštívit kanceláře CPPT a konzultovat vlastní podnikatelský záměr, čehož již někteří ze studentů využili.

Více informací o Juniorské Univerzitě naleznete zde.