25. června 2015

ČSOB rozšiřuje řady partnerů MFF UK

V pondělí 8. června 2015 se Partnerský program rozšířil o nového člena, Československou obchodní banku, a.s. (ČSOB). MFF UK a ČSOB v různých formách spolupracovaly již dříve, od navázání partnerství si obě instituce slibují vznik nového a intenzivnějšího modelu spolupráce.

Z podpisu partnerské smlouvy (foto: ČSOB)

Slavnostním podpisem, který proběhl 8. června, se ČSOB stala strategickým partnerem MFF UK. Zástupci obou institucí při té příležitosti probrali parametry budoucí spolupráce. Členství v Partnerském programu otevírá dveře zcela novým možnostem, jak si mohou akademická a komerční sféra vzájemně prospívat. Studenti MFF UK budou v rámci spolupráce řešit reálné problémy, vycházející z každodenní praxe pracovníků banky. ČSOB může díky partnerství získat například nové přístupy k práci s daty a vylepšovat fungování dalších dílčích činností v oblastech účetnictví, finančních derivátů či obchodování s měnami. Podle slov Petra Hutly, vrchního ředitele ČSOB, by tato bilaterální kooperace mohla být v budoucnu dokonce rozšířena o spolupráci s dalším subjektem z akademické sféry, Katolickou univerzitou v Lovani (Leuven).

Uplatnění absolventů MFF UK v bankovním sektoru ostatně není žádnou novinkou, ČSOB jich už několik zaměstnává. Znalosti a dovednosti získané během studia absolventi využijí na pozicích finančních analytiků, statistiků, obchodníků či konzultantů. Znalosti z oborů statistiky, matematického modelování či pravděpodobnosti a rozvoj analytického a abstraktního myšlení jim dávají skvělý základ pro úspěšné vykonávání i těch nejvyšších pozic.

Podpisu partnerské smlouvy se také krátce zúčastnil generální ředitel ČSOB, John Arthur Hollows. Promluvil o významu analýzy dat, kterých mívají finanční instituce k dispozici opravdu mnoho, a zdůraznil důležitost bezpečnosti práce s těmito daty.

Zdroj: Oddělení mediální komunikace MFF UK