6. května 2021

Inovační laboratoř se stala partnerem 1. česko-izraelského hackathonu zaměřeného na sexuální obtěžování a násilí na dětech

Víte, že až 40 % dotazovaných studentů zažilo na univerzitách sexuální obtěžování nebo jiné zneužívání, které v mnoha případech vedlo až k nedokončení studia?

O domácím násilí se mluví čím dál častěji (třeba i díky projektu IKEA ve spolupráci s UK), ale co násilí na dětech?

Nepřátelské prostředí v obou těchto situacích ovlivňuje fyzické i duševní zdraví dětí a studentů/ek, jejich vnímání sebe sama i jejich budoucnost. ► Přijdete se a pomozte hledat cesty, jak pomoci.

Srdečně Vás zveme k účasti na 1. česko-izraelském inovačním hackathonu, jehož partnerem se stalo naše CPPT a Inovační laboratoř UK, zaměřeném na dvě velmi ožehavá, ale o to více aktuální témata:

• Sexuální harašení v akademickém prostředí

Téma přinesla česká strana reprezentovaná nevládní organizací Konsent, která se dlouhodobě zabývá hledáním řešení problému sexuálního obtěžování v různých prostředích a situacích.

• Násilí na dětech

Téma přinesla izraelská strana zastoupená dvěma institucemi - Azrieli College and Hadassah Academic College.

Více o tématech hackathonu se dozvíte ZDE.

Cílem hackathonu je brainstorming, hledání nových nápadů a vyvíjení technologických řešení spojených s danými tématy.

Týmům budou k ruce skvělí mentoři z různých oblastí, třeba Sara Polak (Paioneers, prg.ai), Vanda Horáčková Seidelová (Twigsee - Startup roku 2020 pro české ženy), Katalin Ertsey (diplomatka pro vědu a inovace, maďarské velvyslanectví), Jamie Freeman (Bojová umění Praha), Kateřina Jacques Bursíková (Sněmovní 7 co-work), Valery Senichev (Educamp), Dana Malcová (VŠE), Marimar del Mar Sklarzik (Nemovitosti), Karin Genton l’Epée (Francie, trenérka), a další.

Co potřebujete vědět?

• Hackathon se uskuteční ve dnech 21. až 23. května 2021

► Warm-up: 21. 5. 2021 od 9:00 do 11:00

Hackathon: 22. 5. 2021 20:00 po dobu 24 hodin

• Podívejte se na záznam webináře, který proběhl 12. května.

• Hlásit se mohou jak týmy, tak jednotlivci.

• Účastníci se sociálněvědním a humanitním zaměřením jsou vítáni.

• Znalost programování NENÍ podmínkou.

• Akce bude probíhat v angličtině.

• Kompletní informace o výzvách a průběhu hackathonu najdete na webu ZDE.

ZDE si můžete přečíst oficiální tiskovou zprávu k akci.

Chcete se dozvědět více o česko-izraelských podnikatelských vztazích?

Přečtěte si rozhovor s jednou z významných hybatelek těchto vztahů Lindou Štucbartovou, zakladatelkou Česko-izraelského ženského akcelerátoru a mimo jiné také členkou Rady pro komercializaci Univerzity Karlovy. Článek najdete ZDE