12. dubna 2021

Setkání inovačních skautů ze společenskovědních a humanitních fakult UK

Komunita inovačních skautů je zásadní součástí inovačního ekosystému Univerzity Karlovy. Inovační skauti pracují pro CPPT a současně i na fakultách UK. Poskytují podporu v oblasti ochrany duševního vlastnictví, pomáhají s uplatněním výsledků výzkumu v praxi a usnadňují propojování vědců s partnery z aplikační sféry.

I v době pandemie je pro nás důležité, aby se skauti mohli setkávat a sdílet své nápady a zkušenosti. Proto se 17. 3. 2021 uskutečnil bootcamp inovačních skautů ze společenskovědně a humanitně zaměřených fakult UK. Na programu bylo představení nových skautů, seznámení s konceptem a plány týkajícími se projektu Kampus Hybernská, sdílení novinek zaměřených na inovační a transferové aktivity na fakultách a samozřejmě byl prostor i pro volnou diskusi a brainstorming.

O týden později, 24. 3. 2021, pak navázalo další setkání, tentokrát přednáška našeho experta na otázky duševního vlastnictví, Matěje Machů, který představil důležitá témata z oblasti IP a jejich právní ukotvení. Velký prostor byl také určen pro dotazy zúčastněných inovačních skautů týkající se přímo témat, která aktuálně řeší.