12. června 2015

Uzavřeli jsme pilotní běh předmětu Management vědy a inovací

Ve středu 27. května 2015 se uskutečnil závěrečný seminář nového celouniverzitního volitelného předmětu „Management vědy a inovací“ (MVI), který připravilo Centrum pro přenos poznatků a technologií UK (garant: Dr. E. Kvašňák).

Tento pilotní běh MVI odstartoval v únoru a během 14 týdnů přinesl studentům (Bc., Mgr. a PhD.) a akademickým pracovníkům základní informace z projektového managementu, tzv. měkkých manažerských dovedností a transferu technologií. Předmět MVI je unikátní tím, že kombinuje distanční a prezenční formu vzdělávání s masivním využitím moderních výukových forem, jako jsou webináře, myšlenkové mapy, sociální sítě, videa a motivační prvky.

Předmět MVI se setkal s velkým zájmem napříč fakultami. Kapacita předmětu honorovaného 6 kredity pro studenty a zakončeného osvědčením o absolvování programu CŽV pro akademiky byla rychle vyčerpána, nicméně náročná kritéria pro absolvování splnilo jen 50% ze 100 přihlášených studentů a 5% z 50 akademiků. Kromě kvalitních výukových materiálů s užitečnými informacemi využitelnými v dalším studiu a profesionální kariéře považují mnozí za velký přínos také získání nových kontaktů při tvorbě tvůrčích týmů.

V současné době pracuje edukační tým CPPT na vylepšení MVI, zapracování výsledků zpětné vazby od studentů a vytvoření anglické mutace předmětu tak, aby mohl být předmět otevřen opět v zimním semestru 2015/16 pro studenty českého i anglického curricula (termín zápisu a přihlášek bude včas zveřejněn).