28. května 2015

Aktuálně: Výsledky 2. kola výběrového řízení programu GAMA

V rámci druhého kola výběrového řízení programu GAMA byly podpořeny čtyři dílčí projekty z devatenácti předložených. O podpoře rozhodl rektor Univerzity Karlovy na základě doporučení Rady pro komercializaci. Projekty, které neuspěly, bude možné po úpravách přihlásit do třetího výběrového řízení. To se bude otevírat v první polovině roku 2016, pokud nedojde ke zkrácení finanční podpory ze strany TA ČR.

Hodnocení projektů probíhalo tak, že byly sečteny průměry hodnocení krycích listů s průměry hodnocení osobních prezentací. Každý dílčí projekt získal nejméně 3 hodnocení krycích listů a 3 hodnocení osobní prezentace projektu. Rozvržení hodnocených dílčích projektů nevykazuje výrazné statistické odchylky, v naprosté většině se na sobě nezávislí hodnotitelé shodli. Rektor UK na základě doporučení Rady pro komercializaci rozhodl o podpoření všech dílčích projektů, které dosáhly minimálně 75% z celkového možného maximálního bodového ohodnocení (35 bodů) dle „Metodiky ratingu komerčního potenciálu“.

Podporu získaly celkem čtyři projekty:

• Nový aplikátor rázových vln a jeho komerční potenciál (J. Beneš, 1. LF)

• Optimalizace a ověření využitelnosti interaktivního terapeutického systému v domácím prostředí pacientů s poruchou stability (O. Švestková, 1. LF)

• Ověření konceptu počítačem řízeného experimentálního defibrilátoru pro nízkoenergetickou defibrilaci (T. Funda, 1. LF)

• Příprava iPSCs PCR array card (D. Kunke, LFHK)

Kompletní výsledky, včetně procentuálního hodnocení a průměru bodového hodnocení, najdete v samostatném dokumentu (PDF, 383 kB).