Tým projektu iKAP II - Podnikavost

Projekt Implementace krajských akčních plánů II (IKAP II) realizuje Magistrát Hlavního města Prahy a na Univerzitě Karlově spadá pod Pedagogickou fakultu. Jednou z projektových podaktivit na Univerzitě Karlově je "Podnikavost", které se ujala Inovační laboratoř UK spadající pod Centrum pro přenos poznatků a technologií UK. Cílem podaktivity je poskytnout učitelům základních a středních škol příklady dobré praxe v podpoře mladých inovátorů: žáků, kteří mají chuť, vůli a dovednosti aktivně přistupovat k řešení problémů kolem sebe.


Projekt iKAP 2 - Inovace ve vzdělávání byl ukončen k 31. 10. 2023.


Mgr. Veronika Haissingerová

Garantka klíčové aktivity Podnikavost projektu iKAP II

Mail:

Mobil: +420 778 956 083

Veronika je vedoucí klíčové aktivity Podnikavost projektu iKAP II. Zároveň má na starosti rozvoj vhodných projektů a partnerství v rámci tématu podnikavost na CPPT UK. Dříve vedla inkubační program Akcelerátor VŠEM, působila také v H40 jako manažerka inkubace Kreativního Inkubátoru Art&Digital. Zaměřuje se na oblast neziskového sektoru, CSR, SDGs, sociálního podnikání, startupovou scénu, vzdělávání a kariérové poradenství.

BcA. Pavla Chadimová

Metodička projektu iKAP II

Mail:

Pavla je metodička projektu IKAP II. Zajímá ji oblast vzdělávání napříč nejrůznějšími formami. V minulosti se podílela na realizaci e-learningových kurzů mediální edukace pro starší dospělé (Transition a Elpida) nebo kurzu pro metodiky školní prevence o digitálních závislostech (1. LF UK a FF UK). Má za sebou stáže v NÚKIB a PII. Pro CPPT UK také vede kurz Buď slyšet, ve kterém se se studenty/kami zaměřují na rozvíjení jejich podcastových nápadů.

Martin Vítek

Moderátor podcastu Z lavice do akce v rámci projektu iKAP II

Mail:

Mobil: +420 776 048 045

LinkedIN

Martin je odpovědný za koncepci a jednotlivé díly podcastů, které v rámci projektu iKAP II vznikají. Do týmu CPPT přišel Martin z neziskové sféry, kde se věnoval rozvoji podnikavosti v rámci Nadačního fondu vzdělávání a podnikání skrze programy jako jsou Soutěž & Podnikej, Traion, Junior MBA či spolupráci s jednotlivými kraji na tvorbě výukových materiálů. Martin je také členem startup projektů Avant academy a Jackies.

Ondřej Mrkus

Moderátor podcastu Z lavice do akce v rámci projektu iKAP II

LinkedIN - Osobní web

Ondra začal podnikat v den osmnáctin. Vzal pár našetřených tisíc a postavil e-shop. Ten sice do půl roku zkrachoval, ale díky němu dostal svůj první job jako projekťák. Později rozjel několik projektů od nuly. Třeba přírodní tobolky Mindflow a inovační program MetaSprint. Teď v Q Designers staví inovace s pozitivním dopadem pro IKEA a Nano Energieszlepšuje prostředí ve firmách analýzou dat, pěstuje bylinky a občas píše.

Tadeáš Bíbr

Moderátor podcastu Z lavice do akce v rámci projektu iKAP II

Tadeášovi je teprve 19 let a tématu podnikavosti se věnuje od svých 17. Za tu dobu stihl založit pár projektů, které pomohly tisícům lidí a věří, že pomohou ještě spoustě dalších.Rád by motivoval další studenty k tomu, aby taky začali tvořit věci, kterých se třeba bojí, a konečně vystoupili ze své komfortní zóny.

Bc. et Bc. Miky Škoda

Moderátor podcastu Z lavice do akce v rámci projektu iKAP II

Mail:

Mobil: +420 721 936 801

LinkedIn

Zakladatel projektů X-Challenge, LeapMakers a v minulosti například i LowCost Race. Svými aktivitami pomáhá hledat a upevňovat pozici Česka ve světě. Miky je původně fyzioterapeut, pedagog volného času a skautský vedoucí, který od 22 let podniká v různých odvětvích, projel přes 40 zemí a vylezl několik čtyřtisícovek včetně Matterhornu. Dnes čerpá ze zkušeností jak z podnikání, tak ze skautu a cestování. Svoje zkušenosti aplikuje ve spektru vzdělávacích projektů s cílem pomoci vývoji vzdělávání v Česku vstříc inovacím, zodpovědnosti, multioborovosti a systémovému kritickému myšlení.

Ing. Taťána Šárovcová

Odborná konzultantka na oblast podnikavost

Taťána je učitelka na střední škole a zaměřuje se na ekonomické předměty, v rámci kterých podporuje studenty při rozjezdu vlastních podnikatelských projektů. Jejím cílem je, aby se studenti naučili své znalosti aplikovat, aby rozvíjeli své myšlení a v důsledku se o sebe uměli v životě postarat. Protože podle Taťány ekonomie není jen věda plná pouček, nýbrž život sám. Je spoluzakladatelkou platformy Učitelé z Marsu a podílím se na vývoji nového ekonomického programu EVA na OA Heroldovy sady.

Bc. Mirka Jonášová

Specialistka PR

Mail:

Mirka pečuje o komunikaci a PR v rámci podaktivity Podnikavost v rámci projektu iKAP II. Stará se o propagaci workshopů a podcastů napříč nejrůznějšími komunikačními kanály. Její specializací jsou sociální sítě.Poslední změna: 11. leden 2024 12:31 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy


Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 491 255

E-mail:

Kontakty na tým


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Spojte se s námi na LINKEDIN


Jak k nám