9. prosince 2019

CPPT a CUIP letos opět představilo transfer na Juniorské univerzitě UK

Co dělat, když něco vynaleznu? Jak je to s těmi patenty? A dá se vůbec dělat na univerzitě byznys?

Jiří Valach, zástupce ředitelky CPPT UK, a Otomar Sláma, ředitel dceřinné společnosti UK - CUIP, s.r.o. - prezentovali v rámci Juniorské univerzity středoškolákům, jakými způsoby podporuje Univerzita Karlova podnikavost svých studentů a zaměstnanců.

Setkání bylo rozdělené do dvou částí. "V první, teoretičtější části, jsme na konkrétních případech studentům ukázali, jak na univerzitě probíhá proces ochrany duševního vlastnictví a jak se hledají komerční partneři," říká Jiří Valach. "Poté jsme jim představili Lean canvas. Jde o jednostránkové shrnutí podnikatelského záměru. Ukázali jsme studentům, jak s jeho pomocí efektivně formulovat svůj podnikatelský plán," dodává.

Ve druhé, praktické části si pak středoškoláci – opět na konkrétním příkladu - vyzkoušeli, jak se Lean canvas vyplňuje a jaká jsou jeho úskalí.

Závěrem dostali studenti informace o kurzu Management of Science and Innovations, který je určen pro podnikavé studenty a vědecké pracovníky.