13. září 2019

Od října 2019 opět otevíráme pro všechny zájemce na UK i mimo ni jednosemestrální kurz Management of Science and Innovation. Vítáni budou i studenti programu ERASMUS.

Zajímá vás věda a inovace? Chcete se naučit řídit projekty a uspět?

MSI je kurz právě pro vás! Více se o předmětu dozvíte ZDE.

Kurz MSI už běží několik let - co o něm říkají jeho absolventi?

"Chcete poznat zajímavé lidi napříč univerzitou a nastartovat svůj projekt? Kurz Management of Science and Innovation vám rozhodně může pomoct," říká Hana Fořtová, spoluzakladatelka firmy infiberry, s.r.o.

Kurz MSI změnil Haně Fořtové život. Dodal jí totiž odvahu začít realizovat svůj nápad. A tak se ze studentky medicíny stala spoluzakladatelkou značky Frusack, která vyrábí znovupoužitelné sáčky na ovoce a zeleninu z unikátního vlákna na bázi kukuřičného škrobu. I díky tomu získala ocenění Top žena Česka 2018.

Vyzkoušejte si prakticky jednotlivé fáze tvorby výzkumného a inovačního projektu. Kurz Management of Science and Innovation vám to umožní, a navíc získáte užitečnou zpětnou vazbu,“ říká MUDr. Josef Fontana ze 3.LF UK.

Josef Fontana je asistent na Ústavu biochemie, buněčné a molekulární biologie na 3.LF UK. Byl dlouholetým členem Akademického senátu Univerzity Karlovy a v současné době je členem Kolegia rektora UK.

Nebojte se komercializace ani v humanitních vědách. Kurz Management of Science and Innovation vám pomůže naučit se přenášet vědu do praxe,“ říká Mgr. Tomáš Renner, Ph.D. z FSV UK.

Tomáš Renner externě vyučuje na Katedře německých a rakouských studií na FSV UK. Vědecky se zaměřuje na dějiny Spolkové republiky Německo, dějiny Rakouské republiky, na protestní hnutí a kulturní avantgardu. Na FSV působí na Oddělení vědy, kde se zabývá českými i mezinárodními projekty zaměřenými na vědu a výzkum (VaV), a také otázkou licenčních smluv k průmyslovému vlastnictví a smluvním výzkumem.