19. ledna 2023

Prestižní oxfordská soutěž Map the System už podruhé na UK! A vy se můžete stát její součástí!

• Jste doktorand/ka a zabýváte se společenskými či environmentálními otázkami?

• Máte chuť si své téma důkladně prozkoumat pomocí komplexní systémové analýzy?

• Nebo byste se rád/a celkově seznámil/a se systémovým myšlením a podpořil/a již existující tým?

Jak probíhala soutěž Map the System na UK loni? Jak ji prožívaly vítězky českého kola z týmu Wasted Biowaste? Jak hlavní lektorka Barbora Komberec Novosadová? Přečtěte si více ZDE.

Zapojte se!

Na UK běží už od října podpůrný kurz Map the System: Zmapuj systém a nastartuj změnu. Ten se se nyní nachází přesně v půlce, ale vy, doktorandi, přesto ► ► ► ještě můžete naskočit! Jak?

• A/ Přineste vlastní téma, na kterém pracujete,

• B/ nebo se připojte do už existujícího týmu, který vznikl v rámci kurzu.

Zajímá mě to. Co dál?

► Pokud máte vlastní téma, které byste rádi zpracovali metodou systémové analýzy napiště lektorce kurzu Barboře Komberec Novosadové na mail a domluvte se přímo s ní.

Následně jsou dvě možnosti:

• 1/ Připravíte s podporou našich lektorů a do 31. 1. 2023 podáte přihlášku do soutěže - Přihláška vyžaduje pouze základní informace o projektu. A v průběhu letního semestru pak budete moci na tématu pracovat s podporou lektorů a mentorů kurzu.

• 2/ Domluvíte se, že byste na tématu pracovali s podporou lektorů a mentorů a připravili ho pro podání přihlášky v příštím roce.

► Pokud se chcete připojit k práci na již existujícím tématu a pomoci stávajícímu týmu svou expertízou a nadšením, ozvěte se také. V právě probíhajícím ročníku se studenti zabývají těmito problémy:

• Open Science: Jaké jsou překážky raného přístupu studentů do vědy a výzkumu? – shání členy do týmu!!!

• Porodní trauma (situace v ČR) – shání členy do týmu!!!

• Hyperobjekty a zodpovědnost za ně (klimatická změna) – shání členy do týmu!!!

• Obezita (situace v ČR)

• Modernizace periferie (Stagnace eurointegrace Albánie)

Podpůrný kurz Map the System: Zmapuj systém a nastartuj změnu v LS 2023:

• Workshopy proběhnou v termínech: 15. 2., 1. 3., 15. 3., 29. 3., 12. 4.

• a to vždy od 9 do 11.30 hod. v Kampusu Hybernská

• Termíny sdílecích, konzultačních a evaluačních setkání proběhnou dle potřeby po dohodě s mentorem/lektorem

Informace o kurzu a registraci najdete na Vzdělávacím portále UK.

Chcete vědět víc?

Podívejte se na:

Případně se ozvěte co nejdříve:

• koordinátorce Petře Práglové na mail

• a hlavní lektorce a mentorce Barboře Komberec Novosadové na mail