Umělá inteligence představuje neodvratný technologický pokrok dnešní doby. Zatímco v jiných oblastech již dosáhla širokého přijetí, ve zdravotnictví se AI přijímá pomaleji.
► Může být algoritmus zdravotnickým prostředkem?
► Jaké jsou etické a právní otázky spojené s AI ve zdravotnictví?
► Mohou dostat AI vývojáři přístup k citlivým informacím pacientů?
► Kdo bude nést právní odpovědnost za rozhodnutí vytvořené systémem AI: lékař, datový analytik nebo developer?
Zveme Vás na panelovou diskusi zaměřenou na otázky umělé inteligence ve zdravotnictví, která se uskuteční v pondělí 14. 11. 2022 od 17 hod. v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1, budova A, 3. patro)
REGISTRUJTE SE na: https://forms.office.com/r/ZXVUTmDE7j
Akce je zdarma.
Diskutovat a na Vaše otázky odpovídat budou:
prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA
Prof. Fínek je děkanem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, a zároveň přednostou Onkologické a radioterapeutické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni. Profesoru Fínkovi se v plzeňské nemocnici podařilo vybudovat jedno z největších a nejmodernějších onkologických pracovišť v Evropě. Mezi jeho odborné zájmy patří umělá inteligence a digitální technologie v medicíně.
MUDr. Anna Chromcová, lékařka-radioložka, Medical Data Manager, Carebot
MUDr. Chromcová vede medicínské aktivity ve společnosti Carebot. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a pracovala na Radiodiagnostickém oddělení v Ústřední vojenské nemocnici v Praze jako lékařka-radioložka. V Carebotu se věnuje vedení lékařského týmu a podílí se na strategii a vývoji systémů umělé inteligence pro využití v lékařské praxi. Zajímá se o inovace v medicíně.
Ing. Ivo Skalický, Project Manager, Senior Software Developer, Co-owner, Medoro
Ing. Skalický je spoluzakladatelem a vedoucím vývoje ve společnosti Medoro. Vystudoval FIT VUT v Brně. Má dlouholetou praxi se systémem PACS a formátem DICOM, které se používají v zobrazovacích metodách v medicíně. Pracoval na integraci mnoha poskytovatelů AI do systému PACS. Díky svým zkušenostem je odborníkem na bezpečnost a certifikaci softwaru jako zdravotnického prostředku.
Panelová diskuse navazuje na kurz Svět farmaceutického průmyslu.
Akce vzniká ve spolupráci Centra pro přenos poznatků a technologií UK a Alliance 4EU+ a projektem Rethinking AI in healthcare.
Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy
Adresa kanceláře:
Petrská 1180/3
110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 491 255
E-mail:
Korespondenční adresa:
Ovocný trh 560/5
116 36 Praha 1
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
Spojte se s námi na LINKEDIN