Jak funguje globální mediální systém?
Jaké obrazy tvoří média o světě kolem nás?
Jsme schopni zakusit realitu, ve které žijí Ukrajinci či Rusové?
A co má do světa médií přinést inovativní projekt Atlas dnešního světa?
Zveme Vás na další Inovační snídani UK. Naším hostem tentokrát bude Jakub Múčka, zakladatel vznikajícího projektu Atlas dnešního světa, jehož cílem je vytvořit nový informační nástroj, který by na jednom digitálním místě sestavil komplexní obraz politicko-společenské reality v dnešním světě.
Na snídani si budeme povídat:
o možnostech i limitech tradiční žurnalistiky - na pozadí (příkladu) války na Ukrajině;
o nových trendech a řešeních v mediálním světě;
o inovaci, kterou chce do tohoto systému přinést Atlas dnešního světa.
Akce se uskuteční 22. 3. 2022 od 9.30 hod. v Kampusu Hybernská, v budově A, 3. patro. Snídaně proběhne hybridní formou - je možné dorazit osobně, nabo se připojit online.
REGISTROVAT se můžete ZDE.
FB událost ZDE.
Jakub vystudoval východoevropská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v roce 2017 pracoval půl roku pod Českých centrem na Ukrajině. Aktuálně se připravuje na doktorské studium filosofie.
Během tzv. Uprchlické krize v roce 2015 zakládal spolu s dalšími českými studenty, kteří tehdy pomáhali jako dobrovolníci na Balkáně, Online encyklopedii migrace, na kterou aktuální Atlas dnešního světa volně navazuje.
Atlas v sobě koncentruje snahu o vytvoření digitální mapy světa, která v sobě obsáhne encyklopedii tvořenou výhradně specialisty ze sociálně-vědních i humanitních oborů. Jejich široké reflexe dlouhodobé situace v jednotlivých zemích budeme postupně a systematicky skládat do mozaiky, která vykreslí celkovou realitu - kontext, který se tak často skrývá za aktuálními událostmi či dílčími informacemi. Po vzoru Wikipedie má být nástroj maximálně dostupný, bez jakýchkoli omezení, pro širokou globální veřejnost (v první fázi skrze angličtinu). Na vývoji aktuálně pracuje 40členný mezinárodní tým dobrovolníků.
Inovační snídani pořádá Inovační laboratoř Univerzity Karlovy, která spadá pod Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy.
Obracejte na Veroniku Haissingerovou na mailu
Podívejte se na YouTube ZDE.
Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy
Adresa kanceláře:
Petrská 1180/3
110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 491 255
E-mail:
Korespondenční adresa:
Ovocný trh 560/5
116 36 Praha 1
IČ: 00216208
DIČ: CZ00216208
Spojte se s námi na LINKEDIN