20. února 2020

Nový akademický spin-off na vývoj fotoaktivních nanotkanin

Dceřiná společnost UK, CUIP s.r.o.i&i Prague s.r.o. představily nový akademický technologický spin-off – LAM-X a.s.

LAM-X a.s. se zaměří na vývoj nanomateriálů, které mohou být využity například pro výrobu obvazů budoucnosti. Cílem společnosti je přenos výsledků výzkumu do praxe. „Založením LAM-X chceme dynamizovat a maximálně podpořit tým doc. Mosingera, který přichází s materiálem schopným způsobit revoluci v ošetřování a hojení ran,“ říká Otomar Sláma, ředitel CUIP.

Jedná se o další milník v naplňování třetí role univerzity. Jsem velmi potěšen, že technologie nového univerzitního spin-offu pochází právě z naší fakulty,“ uvedl prof. Jiří Zima, děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Část zisků z fungování této společnosti připadne taktéž Přírodovědecké fakultě UK, která je reinvestuje zpět do vědy a výzkumu.

Celou tiskou zprávu najdete ZDE.

Tisková konference k založení společnosti LAM-X se uskutečnila ve čtvrtek 20. 2. 2020 na půdě Přírodovědecké fakulty UK. Zúčastnili se jí prof. Ivan Němec. Mgr. Otomar Sláma, dr. Jaromír Zahrádka, doc. Jiří Mosinger, dr. Roman Chaloupka. Foto: Vladimír Šigut