• Aktuality

Aktuality

26. dubna 2023

České kolo oxfordské soutěže Map the System zná své vítěze!

Dlouho očekávané české finále oxfordské soutěže Map the System, kterou na Univerzitě Karlově zaštiťuje Centrum pro přenos poznatků a technologií, už zná své vítěze!

7 měsíců mapovaly studentské interdisciplinární týmy mapovaly s podporou mentorů - Barbory Komberec Novosadové, Radoslava Pittnera a Milana Cahy - celkem pět různých společenských nebo environmentálních výzev dnešní společnosti, pro které hledaly i možná systémová řešení.


Lidé se rodí jako zvědavci a chtějí rozumět světu. Nerodí se jako biologové nebo chemikové. Proto je v dnešní době důležité přemýšlet komplexně,“ vyzdvihl nástup systémového myšlení a zkoumání složitých sítí prof. Jan Černý, člen odborné poroty soutěže Map the System z PřF UK.


25. 4. 2023 proběhlo v Kampusu Hybernská české finále soutěže, v rámci kterého studenti odprezentovali své výstupy před odbornou porotou, ve které zasedla Martina Břeňová z Nadace OSF, prof. Jan Černý molekulární biolog a spoluzakladatel nového interdisciplinárního oboru Science na UK, Přírodovědecká fakulta UK a Hana Kosová, ředitelka našeho CPPT UK. V publiku zasedlo i mnoho odborníků a vědců a díky jejich otázkám a komentářům vznikaly velmi přínosné diskuse.


A kdo bude reprezentovat Univerzitu Karlovu na mezinárodní úrovni?


Za Centrum pro přenos poznatků a technologií UK, které soutěž na UK přineslo a pořádá ji, všem zúčastněným i umístěným moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí!


Zajímá Vás, jak večer probíhal?

Podívejte se na záznam na YouTube

Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy


Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 491 255

E-mail:

Kontakty na tým


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Spojte se s námi na LINKEDIN


Jak k nám