27. května 2022

Mladí vědci, inovátoři, tvůrci a vizionáři napříč obory pozor! Bylo vyhlášeno letošní kolo mezinárodní soutěže Falling Walls Lab 2022 a Univerzita Karlova je jejím partnerem.

O co jde?

Falling Walls Lab je mezioborová soutěž, která dává prostor nové generaci výzkumníků a inovátorů představovat svou práci. Účastníci mají přesně 3 minuty (ne více, ne méně), aby před publikem a porotou představili v angličtině své projekty z nejrůznějších oborů.

Vítěz českého národního kola získá

• finanční odměnu ve výši 1000 EUR

• a postoupí do celosvětového finále, které se uskuteční na podzim 2022 v Berlíně.

Soutěž každoročně organizuje Nadace Falling Walls v Berlíně, české kolo hostí Národní technická knihovna ve spolupráci s Velvyslanectvím SRN v Praze a Německou akademickou výměnnou službou - DAAD.

Kdo se může přihlásit?

Soutěž je určená pro mladé vědce, inovátory, tvůrce a vizionáře napříč obory - od sociálněvědních a humanitních přes přírodovědné až po technické.

Přihlásit se mohou:

• lidé ve věku 18 let a více

• studenti vysokoškolského studia v jakémkoli stupni (Bc., Mgr., Ph.D.) včetně postdoců působících na univerzitě nebo v jiné výzkumné instituci

• absolventi (Bc. max 10 let od ukončení studia, Mgr. max 7 let od ukončení, PhD. 5 let od ukončení)

Podrobněji na stránkách soutěže ZDE.

Co potřebujete, abyste se mohli přihlásit?

• originální nápad nebo projekt, se kterým budete soutěžit

• schopnost téma odprezentovat v angličtině pomocí max. 3 slidů v rámci 3 minut

Harmonogram soutěže:

• Uzávěrka přihlášek českého kola: 30. 6. 2022

• Termín českého kola soutěže: 13. 9. 2022, Praha, Národní technické knihovna

• Mezinárodní finále v Berlíně: 7. 11. 2022, Berlín

Kompletní informace o soutěži včetně pravidel najdete na webu Falling Walls Lab Czech Republic.

Chcete se dozvědět všechno podstatné a mít možnost se i ptát?

Přijďte na Inovační snídani s podtitulem Proč jít do inovační soutěže Falling Walls Lab CZ?

9. 6. 2022 od 9.30 se v Kampusu Hybernská (budova A 3. patro) budete mít příležitost zeptat na všechno, co vás zajímá ohledně soutěže, jejích požadavků i průběhu.

Více se dozvíte ZDE.

Pozvání přijali:

Registrovat se můžete ZDE.

Chcete se na něco zeptat?

Kontaktujte Veroniku Haissingerovou z Inovační laboratoře UK na .