26. dubna 2022

Historicky prvním vítězem českého finále prestižní oxfordské soutěže Map the System se 25. 4. 2022 stal interdisciplinární tým, který se ve své práci se zabýval tématem Systému zpracování bioodpodu v Praze. Čtyři studentky z Filozofické a Přírodovědecké fakulty UK - Jitka Vlčinská, Kateřina Faltýnková, Kateřina Fantová a Barbora Aradská - zaujaly svou přesvědčivou prezentací i diváky v Kampusu Hybernská a získaly také cenu publika. Tento tým bude v červnu reprezentovat Univerzitu Karlovu na globálním finále soutěže Map the System na University of Oxford.

Druhé místo udělila odborná porota týmu z Fakulty humanitních studií, konkrétně z oboru Studia dlouhověkosti, s tématem Anti-aging průmysl (Oldřich Čepelka, Michaela Honelová, Kateřina Beji Sedláčková, LucieVidovićová) a třetí pak mezioborovému týmu z Fakulty sociálních věd, který se zabýval Systémovým rasizmem vůči romské menšině na Slovensku.

Zvláštní cenu poroty obdržela studentka Filozofické fakulty Petra Pilcová za zpracování tématu Diskriminace osob na základě nadváhy a obezity v ČR.

Všem výhercům moc gratulujeme!