2. září 2021

Duševního vlastnictví v oblasti veřejného zdraví - přednášky prof. Matthewse v Praze, 15. a 16. 9. 2021

Srdečně Vás zveme na sérii přednášek zaměřených na otázky duševního vlastnictví v oblasti veřejného zdraví, které ve dnech 15. a 16. 9. 2021 přednese odborník na právo duševního vlastnicví z Queen Mary University of London, prof. Duncan Matthews.

Přednášky se uskuteční prezenčně v prostorech Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, v budově A (hned za vrátnicí v průjezdu vpravo, po schodech nebo výtahem), 3 patro.

Vstup je volný, ale z důvodu kapacity prostor je nutná REGISTRACE - ZDE.

Je možné se zúčastnit i pouze vybraných přednášek.

Přednášky proběhnou v angličtině bez tlumočení.

15. září 2021

• 18.30 – 19.15 Real-World Industry Problem Related to IP and Public Health: the Oxford / AstraZeneca Vaccine

The story of the Oxford-AstraZeneca vaccine reveals important lessons about university-industry collaboration, patent licensing and access to clinical trials data. This presentation argues that greater transparency is necessary to improve public confidence in the safety and efficacy of Covid-19 vaccines.

• 19.15 – 20.00 Dissection of the Real-World Industry Problem, with an Emphasis on IP and Public Health: Waiving IP for Covid-19 Related Health Products and Technologies. What Next?

The Covid-19 pandemic demonstrates the challenges of achieving vaccine manufacturing and supply on a global scale. This presentation argues that attention must focus not only on the current crisis, but also on the lessons we can learn about the role of the IP system for future pandemic preparedness.

16. září 2021

• 18.20 – 19.10 Patents and the Governance of Human Genome Editing

International debates are underway to examine the scientific and ethical implications of human genome editing. This presentation considers the role that patents and licensing can play in ensuring the responsible use of human genome editing technologies in the future.

prof. Duncan Matthews

Profesor Duncan Matthews je ředitelem Queen Mary Intellectual Property Research Institute na Queen Mary University of London. Je akademickým ředitelem Evropské kvalifikační zkoušky (EQE) vzdělávacího programu Evropského patentového úřadu (EPO), rovněž na Queen Mary University of London. Působil jako poradce Evropského patentového úřadu, Evropské komise, Evropského parlamentu, Úřadu duševního vlastnictví Spojeného království (IPO), Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO), Světové zdravotnické organizace (WHO), Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a Rozvojového programu OSN (UNDP). Je autorem více než 60 publikací o právu duševního vlastnictví a v poslední době byl spolueditorem výzkumné příručky o duševním vlastnictví a vědách o živé přírodě.

Více najdete na webu Queen Mary University of London ZDE.