6. srpna 2021

Získejte stipendium na prestižní mezinárodní letní školu WIPO zaměřenou na otázky duševního vlastnictví!

Jste student/ka Univerzity Karlovy a máte zájem o téma duševního vlastnictví (IP) ve středoevropském i mezinárodním kontextu? ► Přihlaste se a získejte stipendium v hodnotě 298 USD pro účast na vysoce prestižní mezinárodní letní škole WIPO, která proběhne online ve dnech 6. až 17. 9. 2021.

Co vás čeká?

• Intenzivní dvoutýdenní online letní škola (pondělí – pátek vždy od 9 do 12.30 hod. a od 18.30 do 20 hod.)

• Seznámíte se s nejnovějšími trendy v oblasti IP i perličkami z praxe odborníků.

• Teoretická i praktická výuka – reálné případové studie, přednášky a týmová cvičení

• Součástí kurzu bude i obecný úvod, který pomůže i méně zkušeným účastníkům (i začátečníkům) dobře porozumět dané problematice

Na jaká témata se můžete těšit?

• Nové technologie ► zelená energie ► farmaceutické know-how ► letectví a kosmonautika ► logistika a skladové technologie ► pandemie ► nejnovější trendy v oblasti ochrany duševního vlastnictví ► autorská práva ► patenty ► ochranné známky ► průmyslové vzory a mnoho dalšího.

PROGRAM letní školy najdete ZDE (verze 9. 8. 2021)

Co získáte?

• Vysoce prestižní osvědčení o absolvování letní školy World Intellectual Property Organization (WIPO), které se bude vyjímat ve Vašem CV

• Potkáte světově uznávané odborníky z praxe v oblasti inovací a duševního vlastnictví.

• I v rámci online prostředí budete mít příležitost k navazování profesních kontaktů.

• Studenti Univerzity Karlovy získají za splnění také 6 kreditů (předmět Letní škola WIPO s kódem TVOL0008).

Jak se přihlásit?

• Do 25. 8. 2021 pošlete své CV a motivační dopis v angličtině na adresu .

• Počet stipendijních míst je omezený.

V případě, že nezískáte stipendium, je stále možné se na letní školu přihlásit - cena pro mladé profesionály (studenty) je 298 USD. Kredity mohou získat i platící studenti UK (předmět zapisuje CPPT na základě přijetí a schválení přihlášky). Více ZDE.

Jaké jsou podmínky splnění letní školy?

• Aktivní účast na přednáškách a seminářích

• 80% docházka (bude kontrolováno)

Chcete se o letní škole dozvědět ještě více?

Přečtěte si rozhovor s expertem Jamesem Hellerem pro univerzitní časopis FORUM ZDE.

Letní školu organizuje Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy společně s asociací Transfera.cz. Mezinárodním garantem je World Intellectual Property Organization (WIPO) a na národní úrovni letní školu zaštítí Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV). Univerzita Karlova je jedinou středoevropskou vzdělávací institucí, které se dosud podařilo s WIPO navázat podobnou spolupráci.