14. července 2021

Registrujte se na prestižní letní školu WIPO zaměřenou na otázky duševního vlastnictví!

English version HERE.

Nestihli jste se přihlásit během léta? Nevadí! Prodloužili jsme REGISTRACI do 5. 9. 2021.

Letní škola WIPO - skvělá příležitost

• Zajímají Vás otázky duševního vlastnictví a jeho ochrany?

• Chcete se dozvědět, jak odhalit pravou hodnotu své značky?

• Přihlaste se na prestižní letní školu WIPO!

Ať už jste profesionálové nebo studenti, zveme Vás na intenzivní dvoutýdenní letní školu zaměřenou na otázky duševního vlastnictví v mezinárodním kontextu, kterou organizuje Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy ve dnech 6. až 17. září 2021 . Mezinárodním garantem je World Intellectual Property Organization (WIPO) a na národní úrovni letní školu zaštítí Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV). Univerzita Karlova je jedinou středoevropskou vzdělávací institucí, které se dosud podařilo s WIPO navázat podobnou spolupráci.

Letní škola proběhne online a pro účastníky se jedná o unikátní příležitostí získat vysoce ceněné osvědčení od WIPO, která je jednou z 15 specializovaných agentur OSN a stěžejní světovou organizací zaměřenou na duševní vlastnictví.

► REGISTRACE zde.

Chcete se o letní škole dozvědět víc? Přečtěte si rozhovor s expertem Jamesem Hellerem

"The WIPO Summer School can provide a better understanding of patents, trademarks, copyright, and design but beyond that also many of the finer nuances that can shape a company’s strategy. Learning will help you gain not only a theoretical mastery of intellectual property systems and strategies, but learning will also be based on practical application, team exercises and real-world case studies.  While the program will allow for deep-dive learning into patent, copyright, trade mark, design and related IP, the program will centre its learnings around emerging technologies (including fintech, artificial intelligence, self-driving technologies, quantum computing, and nanotechnology), green energy, aerospace technology, logistics and warehouse technology and IP trends with emphasis on the pandemic, IP and public health," říká James M. Heller, který pro UK letní školu WIPO organizuje. ► Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Komu je letní škola určena?

• Program je vhodný pro odborníky, studenty a akademické pracovníky, jejichž odvětví využívají technologie a inovace. Obzvláště je pak určena uchazečům, kteří chtějí získat hlubší znalosti práva duševního vlastnictví.

Co Vám letní škole přinese?

• Potkáte světově uznávané odborníky z praxe v oblasti inovací a duševního vlastnictví.

• Seznámíte se s nejnovějšími trendy v oblasti IP i perličkami z praxe odborníků.

• Součástí kurzu bude i obecný úvod, který pomůže i méně zkušeným účastníkům (i začátečníkům) dobře porozumět dané problematice.

• Dozvíte se, jak nastavit systémy a strategie ve své organizaci tak, abyste co nejlépe využili inovace a rychle se rozvíjející technologické změny (umělá inteligence, biotechnologie, open science a další).

PROGRAM letní školy si můžete prohlédnout ZDE (verze 3. 9. 2021)

Jak bude letní škola probíhat?

• Vzhledem k pandemii COVID-19 bude celá výuka probíhat online.

• Připravena je jak teoretická, tak praktická výuka.

Seznámíte se s reálnými případovými studiemi.

Část výuky proběhne formou přednášek.

Další část budou týmová cvičení.

• I v rámci online prostředí bude příležitost k navazování profesních kontaktů.

Rozvrh

• Program je rozvržený do 10 dní - od pondělí 6. 9. do pátku 17. 9. 2021. O víkendu výuka neprobíhá.

• Každý den se dělí na dva bloky - dopolední od 9 do 12.30 hod. a večerní od 18.30 do 20 hod.

• Výuka pokrývá 5 tématických okruhů:

Module 1: Emerging Technologies

Module 2: Green Energy

Module 3: Aerospace Technology

Module 4: Logistics and Warehouse Technology

Module 5: IP Trends, Mega Trends and Global IP Challenges with Emphasis On The Pandemic

• Celý program bude vedený v angličtině.

Přihlášení na letní školu:

• REGISTRACE probíhá na webu WIPO ZDE od 13. 7. 2021 do 31. 8. 2021

• Přihlášky se podávají pouze online spolu se životopisem (v AJ), motivačním dopisem (v AJ) a kopií pasu (nebo občanského průkazu).

Registrační poplatky:

• Registrační poplatek je po přijetí do programu třeba uhradit nejpozději do 31. 8. 2021.

• Odborníci (profesionálové): 348 USD

• Mladí profesionálové (studenti): 298 USD

Registrační poplatky se hradí Centru pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy po vytvoření účtu WIPO a registraci do certifikačního programu WIPO. Pro podrobnosti o platbě se prosím obraťte na .

Absolvování kurzu:

• Účastníkům, kteří úspěšně splní požadavky programu, bude udělen certifikát WIPO.

Chcete se ještě na něco zeptat?

Kontaktní osoba: James M. Heller

Mail: (Prosím, pište anglicky.)