8. června 2021

Přihlaste se do soutěže pro inovátory ve vědě Falling Walls Lab

• Pracujete na inovativním projektu nebo máte vědecký start-up?

• Zvládnete vše podstatné srozumitelně shrnout do tří minut?

• Nebojíte se angličtiny?

Ukažte svůj výzkum, iniciativu nebo obchodní plán světu! Zkuste ho odprezentovat před mezioborovou porotou a postupte do celosvětového finále.

Zveme Vás k účasti na dvou mezinárodních soutěžích určených studentům, mladým vědcům, inovátorům a začínajícím podnikatelům:

Falling Walls Lab - soutěž pro jednotlivce

Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a celosvětově propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí a v rámci tříminutové prezentace se hodnotí mimo jiné “breakthrough“ faktor a potenciál pro pozitivní dopad na společnost.

V čem soutěž spočívá?

• Účastníci prezentují publiku a odborné porotě svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu.

• Téma musí být inovativní a mělo by nabízet řešení aktuálního společenského problému.

• Vítána jsou témata ze všech vědních oborů.

• Fixní je jen čas, který je k dispozici na představení tématu: 3 minuty.

• České kolo soutěže proběhne 14. září 2021 v Praze v Národní technické knihovně.

• Podrobné informace o soutěži naleznete v příloze a na webové stránce www.falling-walls.cz.

Autor nejlepší prezentace získá finanční odměnu 1 000 EUR a cestu do Berlína na celosvětové finále Falling Walls Lab, které proběhne v listopadu 2021.

Uzávěrka přihlášek pro české kolo je 30. června 2021.Přihlášení je možné ZDE.

Přečtěte si více:

Plakát ke stažení ZDE.

Plakát v AJ ke stažení ZDE.

Kdo akci pořádá?

Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna (NTK) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), německým velvyslanectvím v Praze, společností xITee, Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, Technologickou agenturou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.

Falling Walls Venture - soutěž pro vědecké start-upy

Falling Walls Venture představuje platformu pro vědecké start-upy ze všech oblastí. Do soutěže jsou start-upy nominovány univerzitami a výzkumnými organizacemi, 25 nejzajímavějších z celého světa se pak představí na Falling Walls Lab konferenci 7. listopadu v Berlíně.

Uzávěrka přihlášek je celosvětově 15. června 2021.

Přihlášení a podrobné podmínky účasti najdete ZDE.