31. května 2021

Longevity: Začátek konce stárnutí? #dlouhověkost #inovace #budoucnost

Lidský život se prodlužuje. Co to ale znamená pro naši společnost a budoucnost lidstva? Jak žít plný život i v pozdějším věku? A co pro to můžeme udělat už nyní?

Inovační laboratoř Univerzity Karlovy, která spadá pod CPPT a Hyb4City, Vás zve na úvodní přednášku z cyklu zaměřeného na téma longevity = dlouhověkosti. Akce nazvaná Longevity: Začátek konce stárnutí? se uskuteční ve čtvrtek 17. června 2021 od 17 hod. v Kampusu Hybernská (budova A, 3. patro - bude označeno).

Setkáním Vás provede Petr Šrámek - český inovátor a popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti.

Co se na přednášce dozvíte?

• Co znamená pojem longevity?

• Jak téma vzniklo a jaká jsou jeho demografická východiska

• Proč je důležité si longevity všímat a zabývat se jí

• Jaké jsou vize a možnosti v oblasti longevity; kam míří budoucí vývoj

• Jakou cestou se ubírá vědecké bádání a jaké je jeho využití

• Jaké jsou trendy a inovace v oblasti longevity

• Petr Šrámek Vás také seznámí s tím, čím se zabývá Longevity Forum a co on sám v rámci něj dělá. Po přednášce bude prostor pro dotazy.

Více o tématu longevity v rámci Inovační laboratoře najdete na webu IL ZDE.

REGISTRUJTE se ZDE. (Registrace je povinná.)

Kapacita akce je omezená, bude pořizován záznam.

Akce se bude řídit aktuálními protiepidemickými nařízeními vlády.

Více o přednášejícím:

Petr Šrámek je český vizionář, inovátor, podnikatel, mentor a popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti se zaměřením zejména na lidské zdraví. Je spoluzakladatelem organizace Longevity Forum, investičního fondu Longevitytech.fund a iniciátorem mnoha projektů, jako je třeba česká soutěž AI Awards. Od roku 2018 zastupuje jako senátor Českou republiku v organizaci World Business Angels Investment Forum a spolupracuje se Singularity University.