8. února 2021

Open science z hlediska experta na duševní vlastnictví. Na UK proběhlo školení "Open science: od dat k publikaci".

Ve dnech 3. a 4. 2. 2021 uspořádalo Centrum pro podporu open science (CpOS) spolu s Odborem pro vědu a výzkum UK praktické komplexní školení zaměřené na témata spojená se správou výzkumných dat (research data management) a otevřeného publikování (open access).

V rámci programu vystoupil i expert na duševní vlastnictví z CPPT, Mgr. Matěj Machů, Ph.D., který společně s JUDr. Danielou Králíkovou, Ph.D. z CUIP s.r.o. představil výzkumným a akademickým pracovníkům Univerzity Karlovy témata Otevřený přístup k publikacím a právo a Otevřená vědecká data a právo.

Podívejte se na záznamy přednášek!

Otevřený přístup k publikacím a právo:

Otevřená vědecká data a právo:

Více informací o proběhlém školení včetně prezentací ke stažení a záznamů ostatních přednášek najdete na webu CpOS ZDE.

Pokud Vás zajímá problematika open science, CpOS pro Vás připravilo nové e-learningové kurzy v MOODLE UK. Více najdete ZDE.