24. března 2021

Unikátní online kurz Elements of AI nyní i česky!

Co umělá inteligence umí, jak funguje a jaké s sebou přináší klady i rizika? I na to odpovídá unikátní online kurz o umělé inteligenci – Elements of AI. Kurz je otevřený všem zájemcům zdarma a nově bude dostupný i v české verzi – přijďte se podívat na její oficiální představení ve čtvrtek 25. 3. 2021 od 16.30 hod.

REGISTROVAT se můžete ZDE.

Univerzita Karlova otevřela možnost absolvovat kurz Elements of AI díky Inovační laboratoři svým studentům už pro LS 2021.

UK se stala první českou vysokou školou, která tento kurz nabízí studentům všech fakult v rámci nabídky předmětů již od aktuálního letního semestru,“‎ říká Hana Kosová, ředitelka CPPT UK pro časopis FORUM. „‎O kurz je mezi studenty zájem – zapsalo se 382 studentů a k 17. březnu tento kurz dokončilo již 42 z nich, přitom čas mají až do půlky záři,“ ‎doplňuje.

V rámci živého přenosu na YouTube vystoupí akademici z Univerzity Karlovy a ČVUT, zástupci společností Avast, Google a Škoda Auto či organizací Czechitas a Česko. Digital, ale i primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib či zástupci Úřadu vlády ČR a Velvyslanectví Finska (více informací).

Chcete se o kurzu a jeho vzniku dozvědět více? Přečtěte si článek Pavly Hubálkové v univerzitním časopise FORUM.