Online kurz Excellence-in-ReSTI

  • Zajímá vás výzkum a sociální a technologické inovace?

  • Chcete se zlepšit v oblasti projektového managementu?

  • Rádi studujete vlastním tempem a vyhovuje vám forma e-learningu?


Pokud jste odpověděli ANO, jste tu správně! Nabízíme vám volně přístupný online vzdělávací kurz Excellence-in-ReSTI. Kurz obsahuje 5 samostatných modulů. Za splnění každého z nich získají zapsaní studenti UK 2 kredity ► VÍCE.


Co přesně znamená zkratka ReSTI?

Jde o "Research, Social and Technological Innovation Project Management", tedy hlavní témata, kterými se online kurz zabývá.


Kurz vás provede tématy, která jsou stěžejní pro řízení projektů zaměřených na výzkum a sociální a technologické inovace, seznámíte se s politikami Evropské unie, stejně jako s tématy spojenými s projekty sociálních inovací, financováním, IPR nebo i marketingem a komunikací. Celý kurz je v angličtině - osvojíte si díky němu tedy i s užitečnou anglickou terminologií.


Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený pro všechny, kdo mají zájem dozvědět se více o řízení projektů v oblasti vědy a inovací, stejně jako pro ty, kdo si jen chtějí rozšířit své dosavadní znalosti.


Typicky kurz míří na začínající projektové manažery a projektové administrátory ve veřejných i soukromých organizacích. Kurz může být užitečný i pro vědce a absolventy vysokých škol. Nabízené know-how mohou využít ale i zástupci občanské společnosti a neziskového sektoru.


Přečtěte si...

...co o kurzu říkají absolventky pilotního běhu. Článek nazvaný Excellence-in-ReSTI: Naučte se řídit výzkumný projekt vyšel v univerzitním časopise iForum.

Jaká je forma kurzu?

Kurz má formu e-lerningu a najdete ho na platformě MOOC [mu:k], která je uživatelsky podobná platformě Moodle.

Jak se přihlásit a jak se v kurzu pohybovat se dozvíte ve videu.Co kurz obsahuje?

Kurz obsahuje 5 modulů, které mají vždy 3 až 5 částí.

  • 1. EU policies

  • 2. Project design

  • 3. Project management

  • 4. Social innovation

  • 5. Innovation in the business context


Jaká je metoda výuky?

Jednotlivé části modulů jsou prezentovány inovativní metodou tzv. Pěti dveři. Jedná se o metodu vyvinutou na základě Kolbova cyklu učení a Thiagiho přístupu, který využívá systém "dveří" jako různých způsobů, jakými se učit. Více o této metodě se můžete dozvědět v prezentaci ZDE.


Jaká je atestace?

Studenti UK


Zájemci mimo UK

  • Za úspěšné splnění modulu získáte 1 odznak - badge. Dohromady jich můžete získat až 5 a můžete si je umístit do svého profesního profilu na LinkedIn.


A jak vůbec tento kurz vznikl?

Kurz vytvořilo mezinárodní konsorcium 11 vzdělávacích a vědeckých institucí z 9 zemí z oblasti Podunají. Kromě Univerzity Karlovy to byly například University of Applied Sciences Burgenland, University of Ljubljana, School of Economics and Business, University of Sarajevo, University of Belgrade – Faculty of Economics a další. Kompletní seznam najdete na webu www.interreg-danube.eu/.


Projekt odstartoval v roce 2017 a položil si za cíl připravit právě tento kurz, který má především pomoci zlepšit konkurenceschopnost institucí v Podunajském regionu v oblasti získávání a řízení projektů zaměřených na výzkum a sociální a technologické inovace. Více o celém projektu se můžete dozvědět ZDE.


Poslední změna: 6. září 2021 11:55 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy


Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 491 255

E-mail:

Kontakty na tým


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Spojte se s námi na LINKEDIN


Jak k nám