2. května 2019

Centrum pro přenos poznatků a technologií s potěšením přivítalo ve dnech 2. a 3. 4. 2019 kolegy z partnerských univerzit aliance 4EU+.

Navšívili nás: Lise Tourneux-Ravel (Sorbonne University), Susanne Geiselhart (Heidelberg University) a Niels Lysholm Engelhard (University of Copenhagen).

Během tohoto úvodního setkání jsme prezentovali, jak fungují naše organizace, jaká je jejich struktura a pozice v rámci univerzity. Diskutovali jsme o podobnostech a rozdílech. Došli jsme k závěru, že ve většině aspektů nejsou ve struktuře žádné významné rozdíly. Identifikovali jsme nicméně určité drobné odlišnosti v jednotlivých procesech.

V průběhu debaty jsme si vyslechli některé inspirativní způsoby, jak naši kolegové udržují kontakt se zbytkem univerzity. Niels Lysholm Engelhard z Univerzity v Kodani vysvětlil, že on a jeho kolegové tráví jednou za čas celý den na různých fakultách, odkud pracují, jen aby byli fyzicky přítomni a sdíleli s kolegy z fakult novinky. Na Sorbonně organizují interní tematické snídaně pro zaměstnance, kteří by mohli spojit své síly v určitých oblastech. Podnětná byla i část přednášky Nielse Lysholma Engelharda o způsobu, jak se projekty Proof of Concept na Kodaňské univerzitě rozdělují na určité segmenty, milníky.

Všimli jsme si také některých odlišností ve způsobu, jakým univerzity a vědci sdílejí zisky z využívání vynálezů.

A jaké jsou konkrétní výsledky naší schůzky?

1) Dohodli jsme se, že učiníme první krok ke srovnávací studii vyplněním tabulky připravené Lise Tourneux-Ravel (Sorbonne).

2) Dohodli jsme se na sdílení dokumentů na společné platformě.

3) Dohodli jsme se, že se budeme pravidelně scházet dvakrát ročně a přizveme i zástupce dceřiných společností.

Setkání bylo skvělou příležitostí vyměnit si názory a sdílet inspirativní nápady pro budoucí spolupráci a projekty.