8. února 2018

Projekt ACCELERATE

Projekt ACCELERATE z rámcového programu EU Horizont 2020 ve spolupráci s komunitou HEPTech pořádá 15. – 16. února 2018 research-to-business workshop „Nanotechnology: From Materials to Science“ (odkaz zde) v areálu Matematicko-fyzikální fakulty UK na Malé Straně.

Multidisciplinární doména nanotechnologií je jednou z nejproduktivnějších výzkumných oblastí pokrývaných mezinárodní výzkumnou infrastruktrou CERIC-ERIC, hlavního řešitele projektu ACCELERATE. Workshop přinese prezentace akademického a průmyslového výzkumu nanotechnologií nejrůznějšího zaměření: od materiálů pro energetiku, přes senzorickou a biosenzorickou elektroniku po vývoj léčiv a jejich nosičů. Řada příspěvků vychází z laboratoří nabízejících výzkumníkům celého světa otevřený a bezplatný přístup ke špičkovým zařízením pro charakterizaci materiálů.

Akce si klade za cíl zprostředkovat užitečné kontakty mezi akademickou a průmyslovou sférou i v rámci nich, a tím podpořit vznik a vývoj nových technologií založených na nanomateriálech. Proto zveme k účasti výzkumníky i studenty - registrovat se můžete zdarma kontaktováním zástupkyně organizátora: Anna McCabe .