24. března 2023

Série workshopů o uplatnění vědeckých poznatků v praxi - startujeme už 30. 3. v Kampusu Hybernská

• Chcete lépe porozumět tématu inovací ve vědě? A to i v humanitních oborech?

• Chcete přijít na nová řešení, která zlepší život lidem kolem vás, a to skrze svůj výzkum?

• Zajímá Vás, jaký reálný přínos může mít téma, kterým se teď zabýváte ve Vašich bakalářkách, diplomkách či dizertačkách?

Srdečně Vás zveme na sérii 5 praktických workshopů na téma přenosu vědeckých poznatků do praxe.

Startujeme prvním setkáním už 30. 3. 2023 ve 14 hod. v Kampusu Hybernská. Více o programu.

Co se dozvíte?

• Že univerzita je důležitý hráč v řešení společenských výzev a

• že výzkum je významným zdrojem prakticky uplatnitelných prospěšných inovací.

• Ukážeme Vám, jak funguje inovační proces v praxi

• a představíme nástroje, díky kterým lze identifikovat, kde jsou inovace potřeba.

• Dozvíte se také, jak přemýšlet o svém studiu a bádání tak, aby se Vám dařilo v něm nacházet potenciál pro jeho reálné využití

REGISTRACE na workshopy ZDE.

Pozor, počet míst je omezený.

Na workshopy je možné se hlásit jednotlivě, nebo je možné je navštívit jako ucelený kurz.

Kurz je určený převážně studentům Univerzity Karlovy. Pro externí zájemce je omezená kapacita – prosím, zaregistrujte se a vyčkejte potvrzovací e-mail od organizátorky.

Program cyklu workshopů:

#1 MOJE PROČ aneb Jak mohu i já v rámci univerzity pomoci spoluvytvářet budoucnost?

• Kdy? 30. 3. 2023, 14-16.30 hod. | VÍCE

• Host: prof. RNDr. Jan Brábek, Ph. D. (PřF)

#2 CHCI INOVOVAT aneb Jak vyhledávat lichá místa, kde jsou inovativní řešení potřeba?

• Kdy? 13. 4. 2023, 14-16.30 hod. | VÍCE

• Host: Alexandre Reznikow (České priority)

#3 MOJE TÉMA A CO S NÍM aneb Jak uplatnit vědecké poznatky v běžném životě NEKOMERČNÍ cestou?

• Kdy? 27. 4. 2023, 14-16.30 hod. | VÍCE

• Hosté: Kristýna Šrámková (Jóga pro hudebníky), Štěpán Drahokoupil (Více)

#4 Jak uplatnit vědecké poznatky v běžném životě KOMERČNÍ cestou

• Kdy? 11. 5. 2023, 14-16.30 hod. | VÍCE

• Hosté: Lukáš Kolek (CEO Charles Games), Vasil Kostin (Co-founder Wrest)

#5 Příběhy propojení vědy a života z Univerzity Karlovy i ze světa - studentské prezentace

• Kdy? 1. 6. 2023

Chcete se na něco zeptat?

Obracejte se na Veroniku Primasovou Hrubou na mailu