3. května 2022

Srdečně Vás zveme na volnou sériii panelových diskusí se zkušenými odborníky z praxe zaměřených na téma farmaceutického průmyslu a biotechnologických společností z hlediska uplatnění absolventů, ekonomických i etických témat.

Oblasti farmaprůmyslu se na CPPT dlouhodobě věnujeme v rámci našeho cyklu Svět farmaceutického průmyslu.

Diskuse:

Jak rozjet kariéru ve farmaceutickém průmyslu (i s humanitním titulem)?

• Úterý 24. 5. 2022 od 17 hodin

• v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1), budova A, 3. poschodí

• REGISTRACE ► ZDE

Jak plynule vplout ze školy do farma a biotech průmyslu? Přijďte na panelovou diskusi se třemi zkušenými odborníky z mezinárodních farmaceutických i biotechnologických společností.

Pozvání přijali:

• Ing. Alena Machuldová, Medical Advisor Hematology-Oncology & Solid Oncology, Takeda

• Ing. Šárka Pěchoučková, CMC Manager, SOTIO

• Mgr. Libor Fůs, Governmental Affairs and Patient Engagement & Advocacy Lead, The Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson

Diskusi bude moderovat studentka Petra Oslovičová.

Dozvíte se:

• o rozmanitosti povolání v rámci farma a biotech průmyslu (včetně nevědeckých pozic a možností uplatnění pro absolventy se společenskovědním i přírodovědným zaměřením);

• jaké dovednosti a znalosti pro tyto práce zájemci potřebují a jak je získat ještě v průběhu studia;

• jak se liší práce ve farma a biotech průmyslu, a jaké jsou zde výhody a nevýhody;

• proč dělat či nedělat PhD v průmyslu;

• více o kontroverzní pověsti globálního farmaceutického průmyslu.

Součástí akce bude i krátký neformální networking.

FB událost ZDE

Kolik lidí vyléčíme za 50 milionů Kč?

• Středa 25. 5. 2022 od 17,30 hodin.

• v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1), budova A, 3. poschodí

• REGISTRACE ► ZDE

Kdo rozhoduje o tom, zda je léčba příliš drahá? Kolik je stát ochoten zaplatit pacientovi ročně za léky? Jak se lékař rozhodne mezi dvěma nákladnými léčbami? V rámci diskuse probereme téma nákladové efektivity léčby z ekonomického, etického a lékařského hlediska.

Pozvání přijali:

• Ing. Zdeněk Kabátek, ředitel VZP ČR

• Jiří Heřmánek, Ph.D., MBA, CEO, ExCEEd Orphan s.r.o.

• prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., emeritní rektor Univerzity Karlovy

Garantem a moderátorem diskuse je emeritní rektor prof. Tomáš Zima.

Anotace:

Jedno balení léku na vysoký tlak stojí 115 Kč, balení léku na vzácnou Gaucherovu chorobu může stát až 115 000 Kč. Na jedné straně jsou omezené finanční zdroje z veřejného zdravotního pojištění, na druhé straně máme společenskou odpovědnost zajistit pacientům rovný přístup ke zdravotní péči s cílem zajistit jim co nejvyšší míru zdraví. Z třetí strany do toho vstupují farmaceutické společnosti, pro které je vývoj nového léku vždy rizikový z hlediska budoucí návratnosti investice a o vývoji léků na tzv. Orphan Drugs to platí dvojnásob. Přesto se do tohoto rizika farmaceutické společnosti pouštějí – proč? Dozvíte se v rámci naší diskuse.

FB událost ZDE

Máte organizační dotaz?

Kontaktujte Petru Oslovičovou na mailu .