3. července 2020

Nový web: Válka v Sýrii objektivně, kvalitně, a navíc atraktivní formou

Studentská nezisková organizace Atlas dnešního světa, které už druhým rokem posktuje CPPT mentoring, nově spustila interaktivní online rozhraní Příběh syrské války, které v multimediální formě mapuje současný válečný konflikt v Sýrii.

Obsah webu připravili odborníci z Univerzity Karlovy a Ústavu mezinárodních vztahů v Praze ve spolupráci s řadou humanitárních organizací. Příběh syrské války je první pilotní ukázkou práce Atlasu dnešního světa. Ten má ambici spojovat odborníky z celého světa s cílem nabídnout mezinárodní široké veřejnosti informační nástroj, který jí umožní porozumět dlouhodobému politicko-sociálnímu obrazu dnešního světa.

Hana Kosová, ředitelka CPPT, k tomu dodává: „Projekt Atlas dnešního světa dlouhodobě podporujeme, protože jde o aktivitu v našem portfoliu svým způsobem unikátní. Jedná se o praktické uplatnění v oblasti společenských věd, kde zatím využití akademických poznatků externími partnery trochu pokulhává. Zároveň však projekt vzešel ze studentské iniciativy, které vždy velmi fandíme. Projekt postupně vznikal v Kampusu Hybernská, kam chce univerzita ve spolupráci s dalšími partnery směrovat podobné aktivity a podporu jim věnovanou. Atlasu přeju mnoho štěstí během jeho dalšího putování světem.

Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.

One-pager o projektu si můžete prohlédnout ZDE.