• Aktuality

Aktuality

3. července 2020

Nový web: Válka v Sýrii objektivně, kvalitně, a navíc atraktivní formou

Studentská nezisková organizace Atlas dnešního světa, které už druhým rokem posktuje CPPT mentoring, nově spustila interaktivní online rozhraní Příběh syrské války, které v multimediální formě mapuje současný válečný konflikt v Sýrii.


Obsah webu připravili odborníci z Univerzity Karlovy a Ústavu mezinárodních vztahů v Praze ve spolupráci s řadou humanitárních organizací. Příběh syrské války je první pilotní ukázkou práce Atlasu dnešního světa. Ten má ambici spojovat odborníky z celého světa s cílem nabídnout mezinárodní široké veřejnosti informační nástroj, který jí umožní porozumět dlouhodobému politicko-sociálnímu obrazu dnešního světa.


Hana Kosová, ředitelka CPPT, k tomu dodává: „Projekt Atlas dnešního světa dlouhodobě podporujeme, protože jde o aktivitu v našem portfoliu svým způsobem unikátní. Jedná se o praktické uplatnění v oblasti společenských věd, kde zatím využití akademických poznatků externími partnery trochu pokulhává. Zároveň však projekt vzešel ze studentské iniciativy, které vždy velmi fandíme. Projekt postupně vznikal v Kampusu Hybernská, kam chce univerzita ve spolupráci s dalšími partnery směrovat podobné aktivity a podporu jim věnovanou. Atlasu přeju mnoho štěstí během jeho dalšího putování světem.


Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.

One-pager o projektu si můžete prohlédnout ZDE.Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy


Adresa kanceláře:

Petrská 1180/3

110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 491 255

E-mail:

Kontakty na tým


Korespondenční adresa:

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208


Spojte se s námi na LINKEDIN


Jak k nám